Ceneo.pl

Ceneo ikona

Od mniej więcej połowy listopada 2015 próbuję sprawdzić czy na takim blogu jak mój można zarabiać.

Popularnym sposobem w jaki można zarabiać na blogu jest reklama kontekstowa. Jednak posiadając blog na platformie Blog.pl nie mogę skorzystać z najbardziej znanej formy tej reklamy czyli z Google AdSense. Alternatywą może być AdKontekst również sieć reklamy kontekstowej, której właścicielem jest spółka NetSprint. Testowałam Adkontekst od listopada do grudnia 2015 i „zarobiłam” niecałe 3 złote. Banery które zamieściłam wówczas na blogu i w których wyświetlały się reklamy były według mnie brzydkie i pomimo wybrania kategorii tematycznej kultura i podróże, wyświetlały się u mnie głównie reklamy środków odchudzających i pożyczek bankowych. Problem z reklamą kontekstową polega też na tym że większość ludzi ma włączone adblocki więc po prostu ich nie widzi.

Zapisałam się do kilku, kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu różnych programów partnerskich, aby poznać od środka ich działanie, ponieważ dostęp do panelu partnera mamy dopiero po zarejestrowaniu się w danym programie.

Spodobało mi się w Salesmedia.pl, ze względu na duży wybór ofert z kategorii Podróże. W Salesmedia można zapisać się do poszczególnych programów partnerskich m.in. sklepów internetowych jak Empik, pośredników turystycznych czy klubów travelowych.

Bardzo miło zaskoczyło mnie Ceneo.pl

Program dzięki któremu zarabiam na blogu to:

Jest to największa porównywarka cen w Polsce, w której użytkownicy znajdą ponad 8 mln produktów, które można dopasować pod grupę docelową i tematykę swojego bloga.

Program oferuje ok. 1 500 różnych kreacji reklamowych – bannerów reklamowych w podziale na odpowiednie kategorie, podkategorie produktowe i wymiary.

Przykładowe kreacje:

                 

Oprócz banerów reklamowych mamy możliwość tworzenia linków tekstowych, rotatorów i wyszukiwarki produktów.

Program partnerski Ceneo.pl zapewnia:

  • 65% przychodów z przejścia na strony sklepów – średnio 0,21 zł za przeklik („IDŹ DO SKLEPU”)
  • 65% prowizji za transakcje koszykowe na Ceneo („KUP TERAZ”) – zarabiasz dodatkowo w momencie kiedy ktoś dokona zakupu na Ceneo – średnio 2,00 – 3,00 zł
  • 90-dniowy czas życia pliku cookies – prowizję zapewnia każdy użytkownik, który w ciągu 90 dni wróci do Ceneo.pl po kliknięciu w reklamę.

Jeśli masz ochotę zarabiać z Ceneo zarejestruj się tutaj

The following two tabs change content below.
Mycarlow.blog.pl powstał w drugim miesiącu mojego pobytu w Irlandii, a dokładnie 18 marca 2014 roku. Jest moją pamiątką z pobytu oraz przewodnikiem po Hrabstwie Carlow. Na blogu możecie wspólnie ze mną poznawać Irlandię, opisuję życie, kulturę, kuchnię, tradycje, atrakcje turystyczne, święta i wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>