Nowy Adres Bloga: mycarlow.pl

nowy adres bloga

 

Witajcie,

Blog MyCarlow został założony 18.03.2014 tutaj na platformie blog.pl pod adresem: http://mycarlow.blog.pl/

Natomiast 19 maja 2017 zakupiłam własną domenę i hosting na platformie linuxpl.com i rozpoczęłam przenoszenie bloga na obecny adres:
http://mycarlow.pl/

Obecnie wszystkie strony i wpisy z bloga mycarlow.blog.pl zostały przeniesione na nowy blog – mycarlow.pl

Na każdej stronie i wpisie starego bloga jest przekierowanie do danej – tej samej strony/wpisu na nowym blogu.

Sporo czasu i pracy mnie to kosztowało i dziś właśnie ukończyłam przekierowania wszystkich wpisów i stron. Działa to na zasadzie takiej że każdy kto trafi na starego bloga na jakiś konkretny wpis od razu zobaczy link do tego wpisu znajdującego się na nowym blogu.

Nie ma opcji/wtyczki na blog.pl dzięki której można by takie przekierowania zrobić automatycznie.

Bloga mycarlow.blog.pl nie będę usuwała.

W regulaminie blog.pl znalazłam jednak taką informację że jeśli na blogu przez sześć miesięcy nie pojawi się żaden nowy wpis to blog zostanie automatycznie usunięty. Bloger otrzyma powiadomienie o tym. Nie chciałabym aby tak się stało dopóki jeszcze osoby wchodzą na starego bloga np z google i dopóki nowy blog nie „wypozycjonuje się” odpowiednio. Stad też ten mój dzisiejszy wpis.

Obserwuję statystyki, widzę ile osób dziennie wchodzi na nowego bloga ze starego, właśnie dzięki przekierowaniom które zrobiłam.

Zapraszam na nowy adres bloga mycarlow.pl

O tym dlaczego i jak przeniosłam bloga na własną domenę i hosting możecie przeczytać tutaj:
http://mycarlow.pl/nowa-odslona-blog-wlasnej-domenie-hostingu/

Samo przeniesienie bloga nie było skomplikowane jednak dużo rzeczy wymaga jeszcze do tej pory poprawek na nowym blogu i sama nie wiem kiedy się z nimi uporam. Na dzień dzisiejszy jestem zadowolona że ukończyłam już te przekierowania stron i wpisów bo to jedna z ważniejszych rzeczy.

Pozdrawiam :)

 

 

The following two tabs change content below.
Mycarlow.blog.pl powstał w drugim miesiącu mojego pobytu w Irlandii, a dokładnie 18 marca 2014 roku. Jest moją pamiątką z pobytu oraz przewodnikiem po Hrabstwie Carlow. Na blogu możecie wspólnie ze mną poznawać Irlandię, opisuję życie, kulturę, kuchnię, tradycje, atrakcje turystyczne, święta i wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>