Parada w Dniu Świętego Patryka w Carlow 17 marzec 2016

 

Wpis znajduję się na nowym adresie bloga:


http://mycarlow.pl/parada-w-dniu-swietego-patryka-w-carlow-17-marzec-2016/

The following two tabs change content below.
Mycarlow.blog.pl powstał w drugim miesiącu mojego pobytu w Irlandii, a dokładnie 18 marca 2014 roku. Jest moją pamiątką z pobytu oraz przewodnikiem po Hrabstwie Carlow. Na blogu możecie wspólnie ze mną poznawać Irlandię, opisuję życie, kulturę, kuchnię, tradycje, atrakcje turystyczne, święta i wydarzenia.

19 przemyśleń na temat “Parada w Dniu Świętego Patryka w Carlow 17 marzec 2016”

 1. ~Polenka pisze:

  Ostatnio myślałam właśnie o paradach ulicznych. Szkoda, że w Polsce nie mamy takich świąt. Zazwyczaj parady kojarzą się nam z juwenaliami, a przecież jest to święto studenckie. W Niemczech czy w Szwajcarii pochody są także w karnawale.Czasem chciałabym przygotować strój i wziąć udział w takim marszu :)

 2. ~MK pisze:

  Różne formy obchodów rozpowszechnniły się już chyba wszędzie w Europie Zachodniej, coś w tym święcie sprzyja jego popularyzacji :)

 3. ~Anna pisze:

  Wspaniałe zdjęcia ! Szkoda, że nasze Święto Niepodległości nie przypada w bardziej słonecznym miesiącu. A tak na parady trochę za zimno :(

 4. Chciałabym kiedyś wziąć udział w takiej paradzie :D Fajnie, że pogoda dopisała :)

 5. ~Okularnica pisze:

  Super zdjecia :) Musi to byc bardzo interesujace przezycie, wziac udzial w takiej paradzie

 6. ~Dorota pisze:

  zazdroszcze…;)

 7. Genialne! Uwielbiam takie parady, w których króluje radość ;-) Piękne zdjęcia!

 8. I znowu trafiam na Twojego bloga, i znowu widzę wspaniały irlandzki klimat :) Super zdjęcia, czuję się prawie jakbym tam była :)

 9. Rzeczywiście, to 100 lat!
  Gosiu, fantastyczne zdjęcia. Bardzo bym kiedyś chciała być w Irlandii w dniu Św. Patryka i zobaczyć te wszystkie obchody. Sprawdziłam, że w przyszłym roku 17sty wypada w piątek, to może by się udało wpaść na weekend jeśli będą tanie bilety. :)
  Sami próbowaliśmy się wbić w tym dniu do irlandzkiego pubu na starówce, gdzie grali muzykę na żywo, ale był taki tłum i ścisk, że po 5 minutach uciekliśmy :P

 10. ~Justyna pisze:

  Fajne zdjęcia :) Z moim kolorem włosów nie musiałabym się specjalnie przebierać. Wystarczyłoby, gdybym wzięła za sobą coś zielonego :)

 11. Ależ się zapatrzyłam na te zdjęcia, uśmiechnięte dzieci, dumnych dorosłych. Ale ten napis na banerze będzie dziś za mną chodził. :)

 12. Piękne zdjęcia, szczęśliwi ludzie…wspaniałe to przedsawiłas:P

 13. ~Julka pisze:

  Fajne zdjęcia, musi być fajnie na takiej paradzie :)

 14. ~LeonSi pisze:

  Ciekawa forma celebrowania, taka kolorowa i wesoła :)
  Raz znajomi Irlandczycy zorganizowali nam dzień św. Patryka, zabawa była świetna. Chciałabym raz to zobaczyć w samej Irlandii.

 15. Jak już wcześniej pisałam, bardzo chciałabym kiedyś wziąć udział w takiej paradzie. Bardzo ładne zdjęcia :) Szkoda, że zabrakło tradycyjnych atrakcji podczas tej parady, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze :)

 16. Fajne są takie parady :) Brałam kiedyś udział w paradzie z okazji Święta Kwiatów we Francji :) Też była super :) U nas niestety pewnie parady zbyt kojarzą się z pochodami 1 maja, więc potrzeba zmiany pokoleniowej, żeby do czegoś takiego powrócić.

 17. Ta parada wygląda bardzo interesująco:), ha i Star Warsy i ten Kylo Ren:)!

 18. Szkoda, że w Polsce nie ma zwyczaju oraganizowania kolorowych i radosnych parad…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>