Dwanaście sposobów na spędzenie Dnia Świętego Patryka

 

Wpis znajduję się na nowym adresie bloga:


http://mycarlow.pl/dwanascie-sposobow-na-spedzenie-dnia-swietego-patryka/

The following two tabs change content below.
Mycarlow.blog.pl powstał w drugim miesiącu mojego pobytu w Irlandii, a dokładnie 18 marca 2014 roku. Jest moją pamiątką z pobytu oraz przewodnikiem po Hrabstwie Carlow. Na blogu możecie wspólnie ze mną poznawać Irlandię, opisuję życie, kulturę, kuchnię, tradycje, atrakcje turystyczne, święta i wydarzenia.

19 przemyśleń na temat “Dwanaście sposobów na spędzenie Dnia Świętego Patryka”

 1. ~jogosfera pisze:

  Bardzo dużo możliwości :)

 2. Najbardziej zainteresował mnie film „The Quiet Man”. A to święto bardzo dobrze mi się kojarzy ze szkolnymi czasami, kiedy dość hucznie obchodziliśmy je w szkole językowej;) Fajne pomysły:)

 3. ~mirabel pisze:

  Ha! Wybieram się do baru w ten czwartek, ale zdecydowanie nie na Guinnessa. Jednakże świętować będę godnie :D

 4. ~Mara pisze:

  Faktycznie, to już za moment :D
  Całkowicie zapomniałam ;)
  I jak będzie u mnie? Z pewnością pub,muzyka i piwo :)

 5. ~literattka pisze:

  Dzień ten kojarzy mi się tylko i wyłącznie z czasami liceum. Jakoś w późniejszych momentach życia nie dane było mi świętować. Pewnie dlatego, że w Polsce tego święta praktycznie nie ma. (Wiem, że obchodzi się je w niektórych irlandzkich pubach, ale nie jest to jakoś szczególnie przez nas Polaków przyjęte). Może kiedyś wybiorę się na typową irlandzką paradę. Zobaczymy.

 6. ~Lapis Lazuli pisze:

  Książka z pktu nr 2 brzmi interesująco :) Jeśli chodzi o irlandzką kulturę, to bardzo lubię U2 i Eoina Colfera ;)

 7. Wiele słyszałam o tym święcie :) Chętnie bym kiedyś skorzystała z okazji, aby się pobawić :)

 8. ~Emilka pisze:

  Chyba zdecyduję się na szukanie koniczyny, chociaż wątpię, żeby udało mi się tego dokonać w tej pogodzie. Jak to mówią „Nigdy nie mów nigdy”, a chociaż piesek będzie szczęśliwy ze spaceru :)

 9. ~Witek pisze:

  Ciekawe zestawienie. Szczególnie dziękuję za przypomnieniu hurlingu. Ogladałem go lata temu i byłem zafascynowany. Czas na powtórkę

 10. Nie jest to bardzo popularne święto u nas. Jedynie moje dziecko w angielskojęzycznym przedszkolu obchodzi je regularnie. Zawsze muszę na szybko kupować coś zielonego :D

 11. Sporo możliwości ja wybieram piwo w doborowym towarzystwie w irlandzkim pubie

 12. Bardzo spodobało mi się cytowane powiedzenie:” …w Dniu Świętego Patryka wszyscy jesteśmy Irlandczykami” :-) A na poważnie to bardzo ciekawy artykuł. Pozostaje tylko czekać na 17 marca i świętować :-)

  1. Dziękuję :) Ciekawa jestem czy kiedyś Polacy będą w tak uroczysty sposób świętować dzień śmierci Jana Pawła II jak Irlandczycy Św. Patryka.

 13. Jak zwykle mnóstwo interesujących propozycji nam przedstawiasz. :) Zdarza mi się spędzać ten dzień w pubie, kiedy wokół mnóstwo radosnych ludzi i wszechobecna zieleń. :)

 14. Kilka razy zdarzyło mi się świętować Dzień Św. Patryka:) na różne sposoby, ale podałaś w swoim wpisie kilka, których jeszcze nie próbowałam. Pozdrawiam!

 15. Lubię takie święta, które obchodzone są na szeroką skalę. Te wszystkie tradycje, to jest super! Chciałabym kiedyś wziąć udział w paradzie z okazji Święta Św. Patryka :)

 16. ~justa pisze:

  u mnie irish coffee i romansidła nory roberts dziejące się w irlandii :D

  1. dzięki za tip :) muszę sprawdzić te romansidła.

 17. ~Kasia Choma pisze:

  Ja najchętniej wzięłabym udział w paradzie, ponieważ nigdy nie miałam okazji, a dzieci pewnie by były zachwycone :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>