Kalendarium marzec 2016

 

Wpis znajduję się na nowym adresie bloga:


http://mycarlow.pl/kalendarium-marzec-2016/

The following two tabs change content below.
Mycarlow.blog.pl powstał w drugim miesiącu mojego pobytu w Irlandii, a dokładnie 18 marca 2014 roku. Jest moją pamiątką z pobytu oraz przewodnikiem po Hrabstwie Carlow. Na blogu możecie wspólnie ze mną poznawać Irlandię, opisuję życie, kulturę, kuchnię, tradycje, atrakcje turystyczne, święta i wydarzenia.

18 przemyśleń na temat “Kalendarium marzec 2016”

 1. Piękne zdjęcia i bardzo ciekawy wpis. Nie o wszystkich Świętach obchodzonych w Irlandii wiedziałam. Pozdrawiam i zapraszam do nas http://siostrydajarade.blogspot.com/2016/03/tappi-i-wielka-burza-czyli-cz5-przygod.html

 2. ~Ewa pisze:

  Chętnie importowałabym tradycję St. Patrick`s Day do Polski :)

 3. Bardzo spodobał mi się Dzień Żonkila;) A na wczorajszy Dzień Matki zadzwoniłam do mojej mamy z życzeniami – stwierdziłam, że każda okazja jest dobra, żeby życzyć jej wszystkiego, co najlepsze, więc równie dobrze może obchodzić dwa razy to samo święto;)

 4. ~blogierka pisze:

  OMG! Ile będzie się działo!! Dzień matko w marcu? hunting eggs, st.patrick’s day, cross bunns i te żonkile?!! ZAZDROSZCZE! I liczę na relacje z tych świąt :)

 5. My 17 marca wybieramy się na koncert muzyki irlandzkiej, zatem będzie się działo :)
  Dzień Żonkila – fajna sprawa. Może i my powinniśmy zacząć postrzegać żonkila jako symbol nadziei na nowe życie. Jakoś się utarło, że razem z narcyzem, to kwiaty trochę kojarzone negatywnie, z zazdrością, itd. A to takie piękne kwiaty! Chociaż coraz częściej widuje je jako dekoracja przy okazji Świąt Wielkanocnych, a w nich przecież chodzi o odrodzenie się życie.
  Buziaki.

 6. Czasem mam ogromną ochotę znieść te wszystkie „święta”, dni czegoś konkretnego i powiedzieć: hej, cieszmy się wszystkim przez cały rok!

 7. ~Kinga pisze:

  Ach, ten Dzień Żonkila prezentuje się przepięknie! To zdecydowanie numer jeden z irlandzkich świąt, które chciałabym, aby zaimportować do Polski :). Chociaż Dzień św. Patryka też ma w sobie dużo uroku ;).

 8. czy Twoja mama dwa razy obchodzi Dzien Matki? :D

 9. ~Mimi.Mami pisze:

  Ale fajny wpis! Jakże mi miło, że dzień żonkila przypada w moje urodziny :) Obiecuję zaglądać na każde takie zestawienie – świetne!

 10. ~Dorota pisze:

  wiele róznych ciekawych rzeczy napisane ! dzieki, super :)

 11. Ogromne źródło mnóstwa informacji. :)

 12. Z każdym Twoim postem uświadamiam sobie coraz bardziej, jak mało wiem o świecie ;) Myślałam, że Dzień Matki wszędzie obchodzony jest w maju :P A tu taki zonk. Dobrze, że chociaż wiem czym jest Dzień Św. Patryka :)

 13. ~Agnes pisze:

  Dla mieszkających w Irlandii świetny poradnik nt.świąt a fotki, no cóż wiosno przybądź! :)

 14. O! Nawet nie wiedziałam, że u Ciebie Dzień Matki obchodzi się kiedy indziej! No i dzień żonkila brzmi świetnie, chyba najbardziej mnie zaciekawił ze wszystkich wydarzeń, choć stoczył bitwę z czekoladowymi warsztatami. A, że uwielbiam czekoladę, to walka była zacięta!

 15. ~Natalia pisze:

  Chcę do Irlandii za rok w marcu! Będę świętować cały miesiąc. Do tego dochodzą jeszcze moje urodziny :) A tak serio, to fajne zestawienie. Nie wiedziałam, że Dzień Matki jest różny dla różnych krajów. Nie wiem czemu myślałam, że wszędzie wypada 26 maja

 16. Pamiętam, że parę lat temu próbowano zaszczepić dzień Św. Patryka w Polsce, ale jednak nie bardzo się przyjął.

 17. A ja się wybieram do Irlandii w maju ;) Wiec zbieram informacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>