Clonmore Castle

 

Wpis znajduję się na nowym adresie bloga:


http://mycarlow.pl/clonmore-castle/

The following two tabs change content below.
Mycarlow.blog.pl powstał w drugim miesiącu mojego pobytu w Irlandii, a dokładnie 18 marca 2014 roku. Jest moją pamiątką z pobytu oraz przewodnikiem po Hrabstwie Carlow. Na blogu możecie wspólnie ze mną poznawać Irlandię, opisuję życie, kulturę, kuchnię, tradycje, atrakcje turystyczne, święta i wydarzenia.

17 przemyśleń na temat “Clonmore Castle”

 1. ~Ewa pisze:

  W czasach świetności ten zamek musiał być imponujący :)

 2. Ciekawe, dlaczego ruiny tego zamku tak pominięto, że nawet ich nie oznaczono? Może to jakiś prywatny teren i właściciele czekają aż wszystko się zawali? Ciekawe :)

 3. ~Paweł pisze:

  Ale super klimat! Jeszcze jak by się okazało że tam straszy, to już dla mnie bomba :P

 4. ~blogierka pisze:

  Mnie zawsze fascynują takie budowle. Rozkminiam jak wyglądał pierwowzór, jak się tam żyło, co się działo, itp. Pole dla wyobraźni nieograniczone :)

 5. Musiał być piękny. Szkoda, że nie można nigdzie zobaczyć obrazów z widokiem na ten zamek…

 6. Faktycznie zamek musiał być kiedyś piękną i pokaźnych rozmiarów budowlą. Szkoda, że tak mocno zniszczony i nikt nie zadbał o to by ochronić go chodź trochę przed dalszym niszczeniem :)

 7. Cudowne miejsce, przepiękne widoczki i muszę przyznać, że bardzo ładne zdjęcia:)

 8. Uwielbiam irlandzkie ruiny :D Zwłaszcza celtyckie cmentarze i opactwa. Kiedys trafiłam na piękne opactwo w Killarney po środku którego rosło ogromne drzewo. To wyglądało jak w jakiejś grze RPG, niesamowity widok. :)

 9. Wspaniałe zdjęcia :)
  Chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej o tym zamku. Rzeczywiście, sądząc po tym, co z niego teraz pozostało musiał być naprawdę imponujący!

 10. ~Ins pisze:

  Uwielbiam ruiny :-p Zamek musiał być czyjąś dumą :-)

 11. Dokopałaś się może do choćby rycin/obrazów tego zamku z lat świetności? Jestem bardzo ciekawa jak wyglądał.

 12. ~Fromviewof pisze:

  W tym roku planuję w Polsce odwiedzić kilka zamków i pałaców…mam nadzieję, że będzie to fajna przygoda :)

 13. Faktycznie wielkie zamczysko musiało być, uwielbiam takie stare ruiny :) ! I naprawdę nie jest pod ochroną? Przedziwne…

 14. Uwielbiam szwędać się po ruinach zamków! I uważam, że w takiej właśnie formie jak ten powinny być zachowywane – bez przesadnej ingerencji konserwatora zabytków. Bardzo mi się nie podoba to, co w Polsce robi się z wieloma zamkami – oblepia cementem, łata nowymi cegłami, pokrywa blachą falistą, instaluje rynny itp. Przykładowo, przecudnej urody zamek Krzyżtopór bardzo stracił na takich zabiegach. Albo ruiny klasztoru karmelitów w Zagórzu k.Sanoka… tam to już w ogóle masakrę zrobili

 15. ~Iwona pisze:

  Piękny widok… I ten brak turystów, można naprawdę przystanąć i nacieszyć się tym majestatem. Chętnie pochodziłabym po ruinach, jeśli nikt nie pilnuje, to chyba można by na własne ryzyko wleźć do środka… :P Świetne zdjęcia, już sobie wyobrażam, jakiego klimatu nabrałby ten zamek przy mrocznej pogodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>