14 piosenek o miłości irlandzkich wykonawców

 

Wpis znajduję się na nowym adresie bloga:


http://mycarlow.pl/14-piosenek-o-milosci-irlandzkich-wykonawcow/

The following two tabs change content below.
Mycarlow.blog.pl powstał w drugim miesiącu mojego pobytu w Irlandii, a dokładnie 18 marca 2014 roku. Jest moją pamiątką z pobytu oraz przewodnikiem po Hrabstwie Carlow. Na blogu możecie wspólnie ze mną poznawać Irlandię, opisuję życie, kulturę, kuchnię, tradycje, atrakcje turystyczne, święta i wydarzenia.

21 przemyśleń na temat “14 piosenek o miłości irlandzkich wykonawców”

 1. jak tylko wstanie mój syn zrobimy sobię mają przytulaskową dyskotekę.
  dzięki za ten zbiór, chyba nie znam żadnej z tych piosenek

 2. Nie miałam pojęcia, że ci wszyscy wykonawcy pochodzą z Irlandii. Zdziwiłam się. Tak samo jak faktem, że relikwie św. Walentego są w Dublinie. Mało się mówi o tym kościele w porównaniu z katedrą św. Patryka.

 3. Myśli się, że Walentynki pochodzą z Ameryki ale pochodzi tylko ich komercyjna część. Historia św Walentego miała miejsce w Europie. Ci co opuścili Irlandię po epidemi i roznieśli tą wieść po świecie to musiało minąć wiele wieków zanim będzie możliwe dotarcie do Ameryki. Większość piosenek jest mi dobrze znana. Utwów nr 14 Ronana Keatings szczególnie kojarzy mi się z miłością, ale mojego brata. Właśnie tą piosenkę wraz z narzeczoną wybrali na pierwszy taniec na swoim ślubie.

 4. ~Szydełkowa pasja Kaśki pisze:

  Nie lubię tego święta, ale ciesze się, że poznałam jego historię. A co do piosenek, fajnie było sobie niektóre przypomnieć :). Pozdrawiam

 5. Świetne zestawienie! Osobiście baaaardzo lubię Walentynki i zawsze ten dzień obchodzę z radością. 1,3,8, 12 – moi faworyci, uwielbiam te piosenki! Wygrywa jedynka ze względu na „PS Kocham Cię” – zarówno film jak i książka są genialne ;-)

 6. Nie miałam pojęcia, że św. Walenty i Walentynki są związani z Irlandią. Fajna ciekawostka!

 7. Moja ulubiona to Enya. Słucham namiętnie jej utworów :)

 8. ~EMdżik pisze:

  Znałam historię o św. Walentym, ale nie miałam pojęcia o drugiej części tej historii. Ciekawy post i świetne piosenki! ;)

 9. Ciekawa ta historia o św. Walentym, nie znałam je :) Za yo większość piosenek dobrze kojarzę :)

 10. ~panienka aka pisze:

  Po piosence The Pogues – Love you till the end i filmie PS Kocham Cię zauroczyłam się Irlandią. Film jak i piosenka idealne pasują w wystrój walentynkowej aury.

 11. ~Anszpi Pisze pisze:

  Chętnie posłucham tych piosenek :)

 12. ~Dotee pisze:

  Z tych co podałaś chyba U2 najbardziej lubię:) Z tym, że chyba niekoniecznie piosenki o miłości – taka jakaś nieromantyczna jestem :D

 13. ~amelushka pisze:

  Większość z nich znam i lubię, ale co do niektórych, nie miałam pojęcia, że pochodzą z Irlandii. Dobrze wiedzieć;-) Ach, ten post przypomniał mi niektóre piosenki, które uwielbiam. Najwyższa pora je odświeżyć.

 14. Ojej ile pięknych piosenek, o niektórych z nich zapomniałam a tak kiedyś uwielbiałam ich słuchać. Dziękuję za ich przypomnienie :*

 15. Nie wiedziałam, że Ci wykonawcy pochodzą z Irlandii. Tyle miłych dla ucha przebojów w jednym miejscu. Wszyscy piszą o Walentynkach, ale Twój wpis jest oryginalny :)

 16. ~Ania pisze:

  Fajnie, że jest kilka piosenek, których wcześniej nie znałam.

 17. Snow Patrol <3
  Szczerze mówiąc nigdy się tym wcześniej nie interesowałam, więc dla mnie bardzo ciekawa historia. Nie sądziłam, że Walentynki wyszły z Irlandii, zawsze mi się zdawało, że to święto czysto amerykańskie.

 18. ~kwiatostan pisze:

  Fajne zestawienie, miło sobie poprzypominać pewne piosenki ;)

 19. ~kwiatostan pisze:

  Miło sobie przypomnieć niektóre piosenki :)

 20. ~Ela Lis pisze:

  O pochodzeniu święta St. Patrick’s Day oraz Halloween wiedziałam! Ale nie przypuszczałam że Walentynki również są związane z Irlandią! Mieszkam od kilku lat na Zielonej Wyspie ale nigdy wcześniej o tym nie słyszałam! Dobrze wiedzieć :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>