25 świątecznych atrakcji w Hrabstwie Carlow

* * *

Święta zbliżają się wielkimi krokami, świąteczne dekoracje witryn sklepowych już zachęcają do kupowania prezentów a afisze informują o niezliczonej liczbie atrakcji jakie przygotowano z tej okazji. W każdym mieście możemy liczyć na ciekawe wydarzenia, jarmarki, wyprzedaże, czy spotkania ze Świętym Mikołajem. Nie inaczej w tym roku jest w hrabstwie Carlow, o czym pisałam już w listopadowo – grudniowym kalendarium. A dziś przedstawiam najciekawsze propozycje, wśród których nie brakuje atrakcji przede wszystkim dla dzieci.

* * *

25 świątecznych atrakcji w Hrabstwie Carlow

1. Rathwood Christmas Santa Train

* * *

Bożonarodzeniowy Pociąg w Rathwood

Od 14 listopada do 24 grudnia Centrum Rathwood zaprasza do udziału w magii Świąt Bożego Narodzenia. Uroczyste obchody tego święta  po raz pierwszy odbyły się tu 20 lat temu. Dziś jest to jedno z najbardziej popularnych, nie tylko w hrabstwie Carlow, ale w całej Irlandii wydarzenie świąteczne. Magiczne doświadczenie dla całej rodziny. Wśród tegorocznych atrakcji: podróż na pokładzie pociągu Rathwood Santa Train do magicznego lasu, spacer po zaczarowanym lesie, spotkanie z elfami i reniferami, wizyta w domu Świętego Mikołaja i Pani Mikołajowej. Każda rodzina spotka Mikołaja indywidualnie i każde dziecko otrzyma specjalny prezent od Świętego Mikołaja. Rezerwacji można dokonywać już od 1 września tutaj: Rathwood Christmas Santa Train

Już od 14 listopada stanęła w Rathwood specjalna skrzynka pocztowa, do której można wrzucać listy do Świętego Mikołaja. W warsztacie Świętego Mikołaja dzieci będą mogły stworzyć swojego własnego Elfa i otrzymać jego akt urodzenia. W centrum stanie też świąteczna karuzela, będzie oczywiście można kupić tu rozmaite świąteczne prezenty i wypieki.

* * *

2. Christmas at Huntington Castle

* * *

Boże Narodzenie w Zamku Huntington

* * *

Boże Narodzenie w Zamku Huntington

Boże Narodzenie w Zamku Huntington to szczególne wydarzenie, w tym roku przez trzy weekendy grudnia (05.-06.12., 12-13.12. i 19-20.12.) zamek będzie otwarty dla zwiedzających. Przez cały grudzień na dziedzińcu zamkowym będzie można zaopatrzyć się w świąteczne drzewko najwyższej klasy, korzystając z porad eksperta sadownika. W niedzielę 20 grudnia w zamku odbędzie się coroczny świąteczny jarmark żywności. Otwarta będzie również herbaciarnia i sklep z pamiątkami. A na koniec uroczyste spotkanie ze Świętym Mikołajem w jednym z najznakomitszych pokoi zamkowych.

* * *

3. Duckett’s Grove Christmas Craft & Food Fair & Fireworks Spectacular

* * *

Bożonarodzeniowy jarmark w Duckett`s Grove

* * *

Bożonarodzeniowy jarmark w Duckett`s Grove

Bożonarodzeniowy jarmark w Duckett`s Grove. 6 grudnia Duckett`s w Grove zaprasza odwiedzających na coroczny świąteczny jarmark w magicznej scenerii. Najlepsi lokalni producenci żywności i rzemiosła w hrabstwie Carlow będą oferowali dekoracje i ozdoby świąteczne, domowej produkcji sery, soki, dżemy, konfitury, naleśniki, świąteczne domowe wypieki, przeróżne słodycze, jak również mnóstwo oryginalnych, ręcznie wykonanych wyrobów, m.in. ceramikę i biżuterię. Wśród atrakcji również pokaz świątecznych fajerwerków, grota Świętego Mikołaja, tradycyjne kolędy, konkursy i zabawy dla najmłodszych.

* * *

4. Christmas Elf Chocolate Workshop at the Chocolate Garden of Ireland

* * *

Bożonarodzeniowe czekoladowe warsztaty z Elfami w Chocolate Garden of Ireland

* * *

Świąteczne czekoladki z Chocolate Garden of Ireland

Bożonarodzeniowe czekoladowe warsztaty z Elfami w Chocolate Garden of Ireland. Czekoladowe warsztaty to ciekawe zajęcia, na których można dowiedzieć się wszystkiego o produkcji czekolady, uprawie kakao, wykonać i ozdobić samodzielnie swój produkt czekoladowy, a także skosztować różnych gatunków najwyższej jakości tego smakołyku. W okresie Bożonarodzeniowym warsztaty prowadzone są przez Elfy a uczestnicy przygotowują świąteczne wyroby z czekolady pod ich doświadczonym okiem :) Rezerwacji można dokonać tutaj: Christmas Elf Chocolate Workshop

W sklepie Chocolate Garden of Ireland można będzie kupić świąteczne czekoladki w różnych, także „świątecznych”,  kształtach.

* * *

5. Delta Christmas Craft Fair and Lighting Display & Santa Experience

* * *

Bożonarodzeniowe targi i pokazy świateł świątecznych w Delta Centrum i Ogrodach Sensorycznych Delta

* * *

Święty Mikołaj w Delta Centrum

Bożonarodzeniowe targi i pokazy świateł świątecznych w Delta Centrum i Ogrodach Sensorycznych Delta. Co roku Delta Centrum jest gospodarzem popularnych targów Bożonarodzeniowych, w których udział biorą najlepsi lokalni producenci żywności i rzemiosła w hrabstwie Carlow. Dekoracje i ozdoby świąteczne, biżuteria, ceramika, domowe wypieki, dżemy, konfitury i słodycze to wszystko znajdzie się w ofercie a oprócz tego ogromny wybór świątecznych ciast i deserów dostępny będzie na zamówienie. A całe Ogrody Sensoryczne Delta będą świątecznie przyozdobione światełkami i dekoracjami. Powstanie Grota Świętego Mikołaja, będą warsztaty dla dzieci prowadzone przez Elfy oraz różne konkursy i zabawy świąteczne.

* * *

6. The Arboretum Christmas Village

* * *

Olbrzymia skrzynka pocztowa w Arboretum Lifestyle & Garden Centre

* * *

Wioska Świętego Mikołaja w Arboretum Lifestyle & Garden Centre

Boże Narodzenie w Arboretum Lifestyle & Garden Centre – od 01 listopada do 24 grudnia. Przez cały rok Centrum zaskakuje odwiedzających jakimiś nowinkami obrazującymi zmieniające się pory roku. W zimie Arboretum pełne jest bajecznych ozdób i pomysłów na bożonarodzeniowe prezenty. Co roku powstaje też w nim wioska Świętego Mikołaja, z domem dla jego elfów i prawdziwymi żywymi reniferami. Jedną z wielu atrakcji jest śniadanie ze Świętym Mikołajem oraz olbrzymia skrzynka pocztowa do której do 16 grudnia można wrzucać listy do Świętego Mikołaja. Skrzynka stworzona jest przez fundację Laury Lynn i dzięki specjalnym znaczkom pocztowym za 2 euro zbiera fundusze na hospicjum dla chorych dzieci.

* * *

7. Christmas at Rancho Reilly

* * *

Dom Świętego Mikołaja na Rancho Reilly`s

* * *

Boże Narodzenie na Rancho Reilly

Boże Narodzenie na Rancho Reilly - od 01 d0 24 grudnia. Świąteczna atmosfera, światła i dekoracje bożonarodzeniowe zapanują na całym Rancho. Wśród atrakcji warsztaty Elfów i dekorowanie świątecznego drzewka, podróż na pokładzie magicznego muzycznego pojazdu, spotkanie ze Świętym Mikołajem i reniferami. Podczas oczekiwania na wizytę Świętego Mikołaja można będzie poznać i pogłaskać zwierzęta mieszkające na Rancho, jeśli one na to pozwolą :) Rezerwacji można dokonać tutaj: Christmas – Rancho Reilly

* * *

8. Spirit of Christmas Carol Concert

* * *

„Duch Bożego Narodzenia” – koncert chórów w Kościele Św Klary

W Kościele Św Klary na Graiguecullen w Carlow odbędzie się koncert świątecznej muzyki chóralnej wykonany przez kościelne chóry dzieci, młodzieży i dorosłych z Graiguecullen i Killeshin.

* * *

9. Carlow’s Culinary Christmas with Catherine Fulvio

* * *

Świąteczna uczta kulinarna w Carlow

* * *

Świąteczna uczta kulinarna z Catherine Fulvio

Jedna z ulubionych autorek kulinarnych w Irlandii, Catherine Fulvio, wprowadzi na rynek nową markę „Carlow Żywność” w Boże Narodzenie podczas kucharskiej demonstracji. Hrabstwo Carlow szczyci się imponującą ilością producentów żywności i napojów, począwszy od dużych producentów krajowych do lokalnych dostawców rzemieślniczych i Catherine Fulvio zaprezentuje najlepsze dostępne z nagradzanych serów, organicznych mięs, drobiu, warzyw sezonowych, piwo wytwarzane przez Carlow Brewing Company i alkohol z Walsh Whiskey. Pokaz odbędzie się 09 grudnia w Centrum Sztuki VISUAL Centre for Contemporary Art and The George Bernard Shaw Theatre w mieście Carlow. Podczas tej dwugodzinnej „Świątecznej uczty” Catherine Fulvio pokaże jak urozmaicić tradycyjne świąteczne menu lokalnymi produktami.

* * *

10. Santa at Carlow Shopping Centre

* * *

Święty Mikołaj w Carlow Shopping Centre

Codziennie do 24 grudnia odwiedzając Centrum handlowe Carlow Shopping Centre w okresie Bożonarodzeniowym można będzie tu spotkać Świętego Mikołaja w jego magicznej grocie. Przez cały grudzień będą też wydłużone godziny otwarcia centrum.

* * *

11. Carlow Library Christmas Craft Session

* * *

Świąteczny czas w Bibliotece w Carlow

* * *

Świąteczny czas w Bibliotece w Carlow

Dzieci do lat 12 mogą ulepić bałwana i usłyszeć historie Bożonarodzeniowe. Centralna Biblioteka w mieście Carlow.

* * *

12. Carlow County Library Events

* * *

Kadr z filmu „Grinch: Świąt nie będzie”

* * *

Eventy świąteczne w Bibliotece hrabstwa Carlow

Biblioteka w Tullow będzie gospodarzem Kolęd Bożonarodzeniowych wykonywanych przez Reginę Haley i uczniów, w dniu 16 grudnia. Popcorn Club w Bagenalstown i Borris pokażą filmy świąteczne dla całej rodziny, w sobotę 19 grudnia.

* * *

13. Elves Workshop at Tulow & Bagenalstown

* * *

Kadr z filmu „Elf”

* * *

Warsztaty z elfami Świętego Mikołaja w miejscowościach Tullow i Bagenalstown

Jak to jest być elfem w warsztacie Świętego Mikołaja? Dzieci mogą dowiedzieć się tego na warsztatach organizowanych przez Carlow Regional Youth Services, będą zajęcia z pakowania prezentów, śpiewanie piosenek, opowiadanie bajek, gry i zabawy świąteczne.

* * *

14. Eist Cancer Support Centre Christmas Celebration

* * *

grzane wino

* * *

Koncert Bożonarodzeniowy zorganizowany przez EIST Cancer Support Centre

11 grudnia w Arboretum Garden i Lifestyle Centre odbędzie się uroczysty koncert Bożonarodzeniowy zorganizowany przez EIST Cancer Support Centre. Dyrektor muzyczny: Ollie Hennessy (RTE Kierownictwo muzyczne), Gość Specjalny: Orla Fallon, Askea Gospel Choir otworzy imprezę. Wielu innych artystów wystąpi w nocy. Grzane wino dla wszystkich uczestników.

* * *

15. Christmas Party and Ceili at Leighlinbridge Parish Centre

* * *

Obchody święta Bożego Narodzenia w parafii Leighlinbridge

Obchody święta Bożego Narodzenia w parafii Leighlinbridge. Kolędy z muzyką Ui Bhriain.

* * *

16. Jingle Bell Jog

* * *

Świąteczny bieg w Carlow

* * *

Świąteczny bieg w Carlow

5 km bieg / spacer w Carlow Rowing Club odbędzie się o 11 rano w niedzielę 6 grudnia  i jest otwarty dla dzieci i dorosłych. Jingle Bell Jog medal zostanie przyznany każdemu, kto ukończy bieg. Będą także nagrody za najlepszy świąteczny kostium a wszystkie zebrane pieniądze zostaną wykorzystane do wprowadzenia młodych ludzi do sportu i aktywności fizycznej.

* * *

17. Christmas st Carlow Farmers Market

* * *

Świąteczne produkty na Carlow Farmers Market

* * *

Carlow Farmers Market

Sobota 5, 12, 19 i środę 23 grudnia to czas na Świąteczny Targ w miasteczku Carlow. Carlow Farmers Market jest niezwykle popularny przez cały rok, oferuje duży wybór świeżych owoców, tradycyjnych i ekologicznych warzyw, mięs, soków i domowych wypieków. W czasie Bożego Narodzenia dodatkowo będzie można kupić kosze towarów przygotowanych przez lokalnych producentów, również i na zamówienie oraz ogromną ilość świątecznych specjałów i domowych wypieków. Przygotowano też świąteczne loterie a w nich do wygrania kosze produktów o wartości 80 €  i 20 €, kupony będą dostępne na rynku.

* * *

18. Christmas Tales Storytime at Carlow Library

* * *

Bożonarodzeniowe opowieści w Bibliotece w Carlow

* * *

Bożonarodzeniowe opowieści w Bibliotece w Carlow

W każdą sobotę grudnia o godzinie 11 rano Biblioteka Centralna na Tullow Street, w miasteczku Carlow zaprasza na Bożonarodzeniowe  Opowieści.

* * *

19. Elf Factory at VISUAL & The George Bernard Shaw Theatre

* * *

Fabryka Elfów

* * *

Fabryka Elfów w Centrum Sztuki Współczesnej VISUAL

Magiczne „pierwsze święta” – warsztaty dla najmłodszych w Centrum Sztuki Współczesnej VISUAL & The George Bernard Shaw Theatre. Elfy Świętego Mikołaja poprowadzą warsztaty z pakowania prezentów, będzie śpiewanie piosenek, opowiadanie bajek, gry i zabawy świąteczne oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem, który ma prezent dla każdego dziecka.

* * *

20. Santa at Fairgreen Shopping Centre

* * *

Święty Mikołaj w Fairgreen Shopping Centre

Codziennie do 24 grudnia odwiedzając Centrum handlowe Fairgreen w okresie Bożonarodzeniowym można będzie tu spotkać Świętego Mikołaja w jego magicznej grocie. Przez cały grudzień będą też wydłużone godziny otwarcia centrum.

* * *

21. Barrow Markets

* * *

Świąteczne targi w miejscowościach nad rzeką Barrow: Bagenalstown, Leighlinbridge i Old Leighlin

Świąteczne targi będą się odbywały w każdą środę w Bagenalstown, w każdy piątek w Leighlinbridge oraz w każdą sobotę w Old Leighlin. W sprzedaży duży wybór domowej roboty chleba, ciast, ciastek, świątecznych wypieków, pikantne bułki quiche, kiełbasy, pasztety. Świeżo wykonane naleśniki z wyborem dodatków, świeże jaja oraz lokalnie uprawiane warzywa organiczne.

* * *

22. Scats Xmas Bounceland

* * *

Scats Xmas Bounceland

Największe bouncy zamki, tory przeszkód, Disco Dome, i największa zjeżdżalnia w Europie. Grota Świętego Mikołaja, elfy, facepainting, torebki na uroczystości i wiele wiele więcej. Rodzice mogą usiąść i zrelaksować się w kawiarni, podczas gdy dzieci mają „bouncetastic czas” !!

* * *

23. Switching on Christmas Lights

* * *

Uroczyste zapalenie świateł świątecznych w miasteczku Carlow

* * *

Uroczyste zapalenie świateł świątecznych w miasteczku Carlow

Uroczyste zapalenie świateł świątecznych w miasteczku Carlow. 28-ego listopada na głównym rynku Potato Market, przy Liberty Tree odbyła się oficjalna inauguracja świątecznych imprez: festiwali, jarmarków, warsztatów i wielu wielu innych wydarzeń świątecznych jakie będą miały miejsce w miasteczku Carlow. Tego dnia zapłonęły świąteczne światła na rynku i głównych ulicach Carlow, na rynku pojawił się Święty Mikołaj a przed licznie przybyłymi mieszkańcami  wystąpił  lokalny chór.

* * *

24. Santa Giant Post Box at Castle Hill

* * *

Olbrzymia skrzynka pocztowa na listy do Świętego Mikołaja

28-ego listopada,  w centrum miasta Carlow, na skrzyżowaniu dwóch głównych ulic – Dublin Street oraz Tullow Street pojawiła się olbrzymia skrzynka pocztowa, do 19-ego grudnia  można  do niej wrzucać  listy  do Św. Mikołaja. Od 6 grudnia w każdą sobotą o godzinie 15 po południu, sam Święty Mikołaj będzie się pojawiał aby zebrać listy i zabrać je do elfów ciężko pracujących na Biegunie Północnym :)

* * *

25. pozostałe

Poza tym pokazy świateł świątecznych, imprezy, targi, jarmarki, spotkania ze Świętym Mikołajem, warsztaty elfów to atrakcje, które czekają w całym przedświątecznym okresie również w wielu hotelach i przedsiębiorstwach w całym hrabstwie Carlow. Ogromny wybór, każdy na pewno znajdzie coś siebie.

* * *

Świąteczne atrakcje w hotelach i przedsiębiorstwach hrabstwa Carlow

 

The following two tabs change content below.
Mycarlow.blog.pl powstał w drugim miesiącu mojego pobytu w Irlandii, a dokładnie 18 marca 2014 roku. Jest moją pamiątką z pobytu oraz przewodnikiem po Hrabstwie Carlow. Na blogu możecie wspólnie ze mną poznawać Irlandię, opisuję życie, kulturę, kuchnię, tradycje, atrakcje turystyczne, święta i wydarzenia.

29 przemyśleń na temat “25 świątecznych atrakcji w Hrabstwie Carlow”

 1. Wpis wymagający wiele czasu no i wiedzy, podziwiam Cię. Jeśli chodzi o atrakcje wszystkie są fajne ale najlepsza dla mnie to 4 bo kocham czekoladę :-)

  1. Klaudio dziękuję za miłe słowa, troszkę pracy wymagało wyszukanie tych wszystkich informacji, ale udało mi się zebrać w jednym miejscu wszystkie największe atrakcje świąteczne w moim hrabstwie.

 2. Wow. Wszystkie te atrakcje i tradycje świąteczne z opisu już robią wrażenie. Ja najbardziej chyba cieszyłabym się z zobaczenia prawdziwych reniferów. Na pewno jest w czym wybierać. Mam wrażenie, że u nas bynajmniej w Poznaniu nie ma aż tylu atrakcji, byle jak najtańszym kosztem dla miasta, a szkoda.

  1. Wybór jest aż za duży :) Rada hrabstwa Carlow wydaje nawet specjalne broszury (kilkustronicowe) które są wysyłane do mieszkańców.

 3. ~Aneta pisze:

  Jak czytam przegląd tych atrakcji to od razu chciałabym tam pojechać. Szkoda, że u nas nie dzieje się aż tak wiele. Najbardziej chciałabym wziąć udział w wydarzeniu, podczas którego świętowanie łączy się z pomocą chorym :)

  1. Koncert Bożonarodzeniowy zorganizowany przez EIST Cancer Support Centre też jest mi bliskie to wydarzenie :)

 4. ~Katsunetka pisze:

  Pozazdrościć ilości atrakcji. Nic, trzeba sobie samemu trochę ich zapewnić przy sprzątaniu. Chętnie sie zainspiruję. :)

  1. Taka ilość atrakcji jest w moim małym hrabstwie Carlow, a co dopiero się dzieje w Dublinie ;)

 5. Ta czekolada wygląda świetnie !!!

  1. Dzięki :) Na warsztatach z elfami można samemu stworzyć takie świąteczne czekolady.

 6. ~Quanna pisze:

  Super miejsca, zwłaszcza czekoladowe warsztaty! :D

  1. Widzę że większości ta atrakcja najbardziej przypada do gustu :)

 7. ~vitafem pisze:

  Ale się dzieje! Jest w czym wybierać i z pewnością łatwiej jest poczuć atmosferę Świąt:) i nie fruwają ulotki tylko można w jednym miejscu mieć- super sprawa:)

  1. Atmosferę Świąt czuć już od dawna :)

 8. Widać, że wpis zajął Ci mnóstwo czasu, taka szczegółowość informacji. :) Ale opłacało się, niezwykle ciekawie się czyta, a i mnóstwo nowych rzeczy się dowiedziałam. :)

  1. Rozłożyłam sobie pracę nad tym wpisem w czasie :) a jeśli choć jedna osoba skorzysta z której z opisanych atrakcji dzięki info na moim blogu to będzie mi bardzo miło :)

 9. Super, ale masa atrakcji! Uwielbiam Boże Narodzenie i całą tą świąteczną atmosferę! U mnie w mieście jest zdecydowanie mniej takich fajnych inicjatyw, ale ogólnie atmosferę bożonarodzeniową już można „wyczuć” :) Pozdrawiam

  1. Świątecznie jest bardzo w całym miasteczku i hrabstwie, szkoda tyko że śniegu nie ma ;)

 10. ~gradowa pisze:

  Na który Ty się wybierasz?:)

  1. Na razie byłam na oficjalnej ceremonii zapalenia świateł świątecznych. Byłam na Castle Hill – wrzuciłam list do Santa :) Byłam też na pierwszej oficjalnej wizycie Santa w naszym miasteczku (mam foto w saniach Santa). Na pewno pójdę na świąteczny jarmark na Carlow Farmers Market. Raczej na pewno pójdę na koncert do kościoła Św Klary i na warsztaty kulinarne do Visual. Do Ogrodów Sensorycznych Delta też mam blisko. Pozostałe atrakcje tj. Zamek Huntington, Rathwood są nieco dalej więc wszystko zależy czy będę miała okazje z kimś pojechać.

 11. ~Sylwia B pisze:

  Tak świątecznie się już zrobiło…Bardzo ciekawe atrakcje, jednak mi najbardziej utkwiły w głowie warsztaty czekoladowe. Uzależnienie…

 12. ~by asai pisze:

  Chętnie bym odwiedziła co najmniej kilka :)

 13. co za magia! jaki wybór… zazdroszczę!

 14. ~Ewa pisze:

  Święta w zamku muszą być magiczne nawet jeśli jest się tam tylko na chwilę :)

  1. Nie wiem czy mi się uda, ale mam w planach pojechać do Zamku Huntington.

 15. ~Na Rozdrożu pisze:

  Musiałaś poświęcić na prawdę mnóstwo czasu na napisanie tego wpisu, robi wrażenie. :) Najchętniej wybrałabym się oczywiście do fabryki czekolady :)

  1. Byłam w tej fabryce czekolady więc szczerze polecam. A prace nad wpisem można rozłożyć sobie w czasie, wtedy aż tak mnóstwo czasu to nie zabiera.

 16. ~Gadulec pisze:

  Chciałabym już prawdziwy biały grudzień. A nie jakąś ciapę jak teraz… Chociaż jest wyjątkowo ciepło w sumie i nie ma korków w mieście. Sama nie wiem co lepsze (gorsze?). Wymienione atrakcje tak mnie zainspirowały ;)

  1. W Irlandii śnieg prawie nie pada, nie ma mrozów zimą, temperatura zimą jest prawie taka jak w Polsce jesienią. Nie ma też tego okropnego błota pośniegowego, którego nienawidziłam w Polsce. Ale świąteczna atmosfera jest wszechobecna już od listopada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>