25 świątecznych atrakcji w Hrabstwie Carlow

 

Wpis znajduję się na nowym adresie bloga:


http://mycarlow.pl/25-swiatecznych-atrakcji-w-hrabstwie-carlow/

The following two tabs change content below.
Mycarlow.blog.pl powstał w drugim miesiącu mojego pobytu w Irlandii, a dokładnie 18 marca 2014 roku. Jest moją pamiątką z pobytu oraz przewodnikiem po Hrabstwie Carlow. Na blogu możecie wspólnie ze mną poznawać Irlandię, opisuję życie, kulturę, kuchnię, tradycje, atrakcje turystyczne, święta i wydarzenia.

29 przemyśleń na temat “25 świątecznych atrakcji w Hrabstwie Carlow”

 1. Wpis wymagający wiele czasu no i wiedzy, podziwiam Cię. Jeśli chodzi o atrakcje wszystkie są fajne ale najlepsza dla mnie to 4 bo kocham czekoladę :-)

  1. Klaudio dziękuję za miłe słowa, troszkę pracy wymagało wyszukanie tych wszystkich informacji, ale udało mi się zebrać w jednym miejscu wszystkie największe atrakcje świąteczne w moim hrabstwie.

 2. Wow. Wszystkie te atrakcje i tradycje świąteczne z opisu już robią wrażenie. Ja najbardziej chyba cieszyłabym się z zobaczenia prawdziwych reniferów. Na pewno jest w czym wybierać. Mam wrażenie, że u nas bynajmniej w Poznaniu nie ma aż tylu atrakcji, byle jak najtańszym kosztem dla miasta, a szkoda.

  1. Wybór jest aż za duży :) Rada hrabstwa Carlow wydaje nawet specjalne broszury (kilkustronicowe) które są wysyłane do mieszkańców.

 3. ~Aneta pisze:

  Jak czytam przegląd tych atrakcji to od razu chciałabym tam pojechać. Szkoda, że u nas nie dzieje się aż tak wiele. Najbardziej chciałabym wziąć udział w wydarzeniu, podczas którego świętowanie łączy się z pomocą chorym :)

  1. Koncert Bożonarodzeniowy zorganizowany przez EIST Cancer Support Centre też jest mi bliskie to wydarzenie :)

 4. ~Katsunetka pisze:

  Pozazdrościć ilości atrakcji. Nic, trzeba sobie samemu trochę ich zapewnić przy sprzątaniu. Chętnie sie zainspiruję. :)

  1. Taka ilość atrakcji jest w moim małym hrabstwie Carlow, a co dopiero się dzieje w Dublinie ;)

 5. Ta czekolada wygląda świetnie !!!

  1. Dzięki :) Na warsztatach z elfami można samemu stworzyć takie świąteczne czekolady.

 6. ~Quanna pisze:

  Super miejsca, zwłaszcza czekoladowe warsztaty! :D

  1. Widzę że większości ta atrakcja najbardziej przypada do gustu :)

 7. ~vitafem pisze:

  Ale się dzieje! Jest w czym wybierać i z pewnością łatwiej jest poczuć atmosferę Świąt:) i nie fruwają ulotki tylko można w jednym miejscu mieć- super sprawa:)

  1. Atmosferę Świąt czuć już od dawna :)

 8. Widać, że wpis zajął Ci mnóstwo czasu, taka szczegółowość informacji. :) Ale opłacało się, niezwykle ciekawie się czyta, a i mnóstwo nowych rzeczy się dowiedziałam. :)

  1. Rozłożyłam sobie pracę nad tym wpisem w czasie :) a jeśli choć jedna osoba skorzysta z której z opisanych atrakcji dzięki info na moim blogu to będzie mi bardzo miło :)

 9. Super, ale masa atrakcji! Uwielbiam Boże Narodzenie i całą tą świąteczną atmosferę! U mnie w mieście jest zdecydowanie mniej takich fajnych inicjatyw, ale ogólnie atmosferę bożonarodzeniową już można „wyczuć” :) Pozdrawiam

  1. Świątecznie jest bardzo w całym miasteczku i hrabstwie, szkoda tyko że śniegu nie ma ;)

 10. ~gradowa pisze:

  Na który Ty się wybierasz?:)

  1. Na razie byłam na oficjalnej ceremonii zapalenia świateł świątecznych. Byłam na Castle Hill – wrzuciłam list do Santa :) Byłam też na pierwszej oficjalnej wizycie Santa w naszym miasteczku (mam foto w saniach Santa). Na pewno pójdę na świąteczny jarmark na Carlow Farmers Market. Raczej na pewno pójdę na koncert do kościoła Św Klary i na warsztaty kulinarne do Visual. Do Ogrodów Sensorycznych Delta też mam blisko. Pozostałe atrakcje tj. Zamek Huntington, Rathwood są nieco dalej więc wszystko zależy czy będę miała okazje z kimś pojechać.

 11. ~Sylwia B pisze:

  Tak świątecznie się już zrobiło…Bardzo ciekawe atrakcje, jednak mi najbardziej utkwiły w głowie warsztaty czekoladowe. Uzależnienie…

 12. ~by asai pisze:

  Chętnie bym odwiedziła co najmniej kilka :)

 13. co za magia! jaki wybór… zazdroszczę!

 14. ~Ewa pisze:

  Święta w zamku muszą być magiczne nawet jeśli jest się tam tylko na chwilę :)

  1. Nie wiem czy mi się uda, ale mam w planach pojechać do Zamku Huntington.

 15. ~Na Rozdrożu pisze:

  Musiałaś poświęcić na prawdę mnóstwo czasu na napisanie tego wpisu, robi wrażenie. :) Najchętniej wybrałabym się oczywiście do fabryki czekolady :)

  1. Byłam w tej fabryce czekolady więc szczerze polecam. A prace nad wpisem można rozłożyć sobie w czasie, wtedy aż tak mnóstwo czasu to nie zabiera.

 16. ~Gadulec pisze:

  Chciałabym już prawdziwy biały grudzień. A nie jakąś ciapę jak teraz… Chociaż jest wyjątkowo ciepło w sumie i nie ma korków w mieście. Sama nie wiem co lepsze (gorsze?). Wymienione atrakcje tak mnie zainspirowały ;)

  1. W Irlandii śnieg prawie nie pada, nie ma mrozów zimą, temperatura zimą jest prawie taka jak w Polsce jesienią. Nie ma też tego okropnego błota pośniegowego, którego nienawidziłam w Polsce. Ale świąteczna atmosfera jest wszechobecna już od listopada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>