Liebster Blog Award #1 nominacja

Dwa tygodnie temu zostałam nominowana do wzięcia udziału w zabawie Liebster Blog Award. Kiedy dowiedziałam się co to takiego i o co w tej zabawie chodzi – ucieszyłam się, to bardzo miłe zostać wyróżnionym, tym bardziej że wyróżnienie otrzymałam od Doroty z bloga Kropla ARGANU Blog z Marokiem w Tle  – autorki świetnego bloga, który czytam z przyjemnością.

A jakie są zasady Liebster Blog Award ?

„Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz je o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.”

 

Poniżej 11 pytań od Doroty:

1. Jakiej muzyki słuchałaś kiedyś a jaką teraz?

Kiedyś miałam etap słuchania wszystkiego i zapoznawania się z każdym gatunkiem. Potem słuchałam główne R&B i Soul i tak zostało do dziś. Od dawna moimi ulubionymi wokalistkami były i są Aaliyah i Alicia Keys. Kiedyś słuchałam więcej takich „starszych” wykonawców z gatunku R&B i Soul jak:  Aretha Franklin, Sade, Lauryn Hill, Angie Stone, Amy Winehouse, Jill Scott, Norah Jones, Estelle, TLC, En Vogue, Lisa Stansfield. Teraz słucham więcej nowości i współczesnych wykonawców grających R&B i Soul.

2. Czy masz rodzeństwo? Jeśli tak, to za co ich cenisz?

Tak. Mam brata, 7 lat młodszego ode mnie. Najbardziej cenię i podziwiam mojego brata za zapał do nauki i zdolności do przedmiotów ścisłych, za to że ukończył (w terminie!) studia dzienne – Informatyka i Ekonometria na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego i w dzisiejszych czasach, sam, bez żadnych znajomości, tylko i wyłącznie  dzięki swoim umiejętnościom znalazł dobrą pracę jako analityk w jednym z najlepszych banków w Polsce. Cenię go za to że jest wsparciem dla naszych Rodziców.

 

3. Jaka jest misja i wizja Twojego bloga?

Zakładałam mój blog z myślą, że ma on być dla mnie pamiątką z pobytu w Irlandii. Na początku zamieszczałam głównie zdjęcia ciekawych miejsc i obiektów które widziałam, było mało tekstu – dużo fotografii. Z czasem, kiedy zauważyłam zainteresowanie moim blogiem, postanowiłam rozbudować go tak, by przybliżyć hrabstwo Carlow tym wszystkim, którzy chcieliby się dowiedzieć czegoś więcej o jego historii, tradycjach, a także licznych atrakcjach  dla mieszkańców i turystów – festiwalach, świętach  odbywających się w Carlow. Hrabstwo Carlow nie jest tak popularne i promowane jak inne hrabstwa w Irlandii, Ja chciałabym je dokładnie poznać i podzielić się wrażeniami na tym blogu.

4. Czy masz ulubione blogi, takie, że nie musisz zapisywać się na newsletter tylko sam/a często na nie wchodzisz by zobaczyć co nowego? Jakie?

Oczywiście, mam ulubione blogi, które często odwiedzam, są to:

5. Czy dokonałaś czegoś z czego jesteś dumny/a? Może jakaś słabość czy nawyk, z którym udało Ci się wygrać?

Jestem dumna z decyzji o przeprowadzce do Irlandii. Z tego że udało mi się przemyśleć co jest naprawdę ważne i zostawić przeszłość i nieodpowiednie znajomości oraz pracę w korporacji i wszystko to co wiąże się z mieszkaniem w dużym mieście. Jestem dumna że zmieniłam swoje życie na życie tutaj w małym miasteczku w Irlandii. Jeśli chodzi o nawyk, który udało mi się pokonać to nawyk nadmiernego dbania o swój wygląd. Codzienne kilkugodzinne robienie makijażu, uczesania, przymierzania ubrań przed każdym wyjściem z domu zmieniło się w bycie gotowym do wyjścia w 15 minut.

6. Sytuacja, w której najbardziej się wystraszyłaś?

Niewątpliwie było to wtedy, gdy wykryto u mnie chorobę nowotworową. Świat mi się zawalił, moje dotychczasowe życie zmieniło się o 180 stopni. Na szczęście okazało się, że jest to (mam nadzieję, że BYŁ to) łagodny nowotwór kości stopy. Najbardziej wystraszyłam się, gdy już na samym początku powiedziano mi, że być może czeka mnie amputacja. To był szok!. Nic takiego się nie stało, pomogła radioterapia i dzisiaj staram się o tym zapomnieć, nie boli, mogę normalnie chodzić, czy nawet biegać i mam nadzieję, że tak zostanie

7. Najbardziej zabawna sytuacja jaka Cię kiedyś spotkała?

Sytuacja na lotnisku tuż po przylocie po raz pierwszy do Irlandii. Po wyjściu z samolotu zorientowałam się że mój telefon nie działa i nie mam jak zadzwonić do osoby która miała po mnie wyjść. Musiałam wyglądać na  bardzo zagubioną i zestresowaną, bo podeszła do mnie kobieta, jak się okazało Polka, i zapytała czy może mi w czymś pomóc. Z radością przyjęłam pomoc w odebraniu moich trzech walizek i skorzystaniu z jej telefonu by zadzwonić do znajomego, który szukał mnie na lotnisku. Dlaczego uważam tą sytuację za zabawną? – bo pamiętam że cały czas się wtedy śmiałam – taka moja reakcja na stres  (pierwszy raz sama za granicą, ze słabą znajomością angielskiego, niepewność czy znajomy po mnie wyjdzie). Potem jak już znajomy mnie odnalazł ,poszliśmy szukać wyjścia do autobusów. Na lotnisku jest mnóstwo przejść, ruchomych schodów i wind, ja bardzo nie lubię ruchomych schodów, pojechałam windą a mój znajomy z walizkami schodami. Wszystko byłoby OK ale okazało się że wyszłam z windy od drugiej strony i znowu musieliśmy się szukać :D

8. Wszystkie kraje jakie odwiedziłaś w ciągu całego życia i które chcesz odwiedzić?

Jak do tej pory bardzo skromnie, bo odwiedziłam tylko Francję, Niemcy, Austrię, Czechy, Słowację, Irlandię. Chciałabym odwiedzić Wielką Brytanię, Włochy, Hiszpanię, Chorwację, Egipt, Grecję, Stany Zjednoczone, Szwajcarię.

9. W jaki sposób organizujesz się w czasie aby pogodzić swoje role i obowiązki z prowadzeniem bloga?

Dla mnie najważniejsze w prowadzeniu bloga to konsekwencja i dbanie o jego jakość. Staram się aby praca nad blogiem była systematyczna, tematy na kolejne wpisy planuję z miesięcznym wyprzedzeniem. Od sierpnia postanowiłam, że będę dodawać nowe wpisy raz w tygodniu, staram się, by to było w poniedziałki, wiadomo – w weekendy mam więcej wolnego czasu.  Trochę tego czasu poświęcam też na promowanie wpisów, udział w grupach dla blogerów, komentowanie lub czytanie artykułów które pozwolą mi poszerzyć „horyzonty blogowe”. Prowadzenie bloga jest dla mnie przyjemnością, a systematyczność i takie „planowanie”, powodują, że nie koliduje to z moimi innymi obowiązkami.

10. Każdy bloger teraz fotografuje. Wolisz fotografię analogową czy cyfrową?

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie i ocenić, która z nich jest lepsza, miałabym nawet problem z odróżnieniem fotografii cyfrowych od analogowych. Nigdy nie miałam okazji wykonywać zdjęć klasycznym aparatem fotograficznym, używam aparatu cyfrowego. Obecne aparaty cyfrowe mają rozdzielczość porównywalną z fotografią tradycyjną, a są tańsze w utrzymaniu i łatwiejsze w obsłudze, mam  podgląd zdjęcia bez oczekiwania na wywołanie filmu i chyba większe możliwości retuszu zdjęć. Zdjęcia cyfrowe mogę też łatwo przesłać i udostępnić w sieci. Fotografowanie aparatem analogowym to trochę w dzisiejszych czasach tak, jak jeżdżenie zabytkowym samochodem – przyjemność dla koneserów.

11. Czy miałaś okazję spotkać jakąś znaną osobę? Jeśli tak, to którą? Jeśli nie to kogo chcesz spotkać?

Taką znaną osobą, którą chciałabym spotkać jest Martyna Wojciechowska, dziennikarka, prezenterka, podróżniczka, pisarka. Jej postawa i zaangażowanie w to co robi bardzo mi imponują. Jest dla mnie niezwykłym przykładem silnej i odważnej kobiety. Zawsze dąży do wyznaczonych sobie celów, w tym co robić widać niesamowitą pasję, a co najważniejsze jest niezwykle wrażliwa na krzywdę i losy ludzi których spotyka na swojej drodze. Bardzo lubię oglądać programy podróżnicze z jej udziałem, czytam wywiady  jakich czasem udziela, stąd wiem, że w swoim życiu miała też ciężkie chwile, ale zawsze potrafiła odnaleźć w sobie siłę, by mimo przeciwności – iść dalej.  Udziela się w wielu akcjach, wiele już osiągnęła a wciąż stawia sobie nowe wyzwania, jest bardzo odważna i konsekwentna, może być wzorem dla wielu z nas.

Jeśli bylibyście ciekawi jak na te same pytania odpowiedziały pozostałe osoby nominowane przez Dorotę zajrzyjcie na blogi:

Moje nominacje do Liebster Blog Award:

 1. Agnieszka z domnaobcasach.com
 2. Basia z bashamyway.blogspot.de
 3. Dominika z headdivided.pl
 4. Dorota z jakokiemsiegnac.blogspot.ie
 5. I`m a young wife z im-yw.blogspot.ie
 6. Joanna z Byłem tu. Tony Halik.
 7. Joanna z krzywaprosta.pl
 8. Katsunetka z katsunetka.nl
 9. Magda z gradowa.pl
 10. Martyna i Paulina z www.sisters92.pl
 11. Ola z  blog.mikmok.com

Moje pytania do nominowanych:

 1. Jaki jest Twój ulubiony cytat?
 2. Jedno z twoich marzeń, które chciałabyś spełnić w najbliższym czasie?
 3. Kto jest dla Ciebie autorytetem lub osobą która Cię inspiruje?
 4. Wolisz spokojne życie na wsi, w małym mieście czy bardzo aktywne życie w dużym mieście?
 5. Jaki kraj wybrałabyś jako twoje idealne miejsce do zamieszkania? i dlaczego?
 6. Jak się motywujesz/ co robisz, gdy brakuje ci sił i chęci do działania?
 7. Jaki jest twój sposób na promocję bloga i zdobycie większej liczby czytelników?
 8. Czy spotykasz się ze strony bliskich: rodziny lub znajomych z opinią że blog jest stratą czasu i że nic z tego nie masz? Jeśli tak to jak sobie z tym radzisz?
 9. Blogi o jakiej tematyce czytasz najchętniej?
 10. Pięć najlepszych przeczytanych przez Ciebie książek?
 11. Jakie seriale lub filmy polecasz na jesienno – zimowe wieczory?

Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy!

The following two tabs change content below.
Mycarlow.blog.pl powstał w drugim miesiącu mojego pobytu w Irlandii, a dokładnie 18 marca 2014 roku. Jest moją pamiątką z pobytu oraz przewodnikiem po Hrabstwie Carlow. Na blogu możecie wspólnie ze mną poznawać Irlandię, opisuję życie, kulturę, kuchnię, tradycje, atrakcje turystyczne, święta i wydarzenia.

34 przemyślenia na temat “Liebster Blog Award #1 nominacja”

 1. ~Katsunetka pisze:

  Muzyka, pamiętam że kiedyś też słuchałam wszystkiego szukając czegoś dla siebie. Idę poczytać podlinkowane przez Ciebie miejsca.:)

 2. ja rowniez szukalam muzyki dla siebie i sluchalam wszystkiego :)

 3. Również mam ochotę odwiedzić Francję :)

 4. ~Gradowa pisze:

  Dziękuję za nominację. Fajne pytania, więc być może skuszę się na nie odpowiedzieć w najbliższym czasie :)

  1. Będzie mi miło jeśli się skusisz :)

 5. ~Quanna pisze:

  Też chętnie porozmawiałabym z Martyną Wojciechowską :) No i Stany Zjednoczone… Marzenie… :D

 6. ~BashaMyWay pisze:

  Jeszcze raz dziękuję za nominację! Fajne pytania dla nas przygotowałaś :) u mnie gust muzyczny zmieniał się w zależności od osób jakimi się otaczałam. Często słuchałam muzykę, którą dostałam od znajomych, albo sugerowałam się tym co słuchał mój aktualny partner :)

 7. ~justa pisze:

  ogólnie to podoba mi się idea LBA :)

 8. Serdecznie dziękujemy za nominację <3

 9. Gosiu, jeszcze raz bardzo dziękuję za nominację :) W wolnej chwili postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania :)

 10. ~ecnelis pisze:

  Gratuluję otrzymania nominacji :)
  Bardzo ciekawe odpowiedzi. Rzeczywiście Martyna jest osobą, którą warto byłoby spotkać.

 11. Dziękujemy bardzo za nominację, pozwolisz, że odpowiemy tutaj. Też lubimy Martynę Wojciechowską, a blogi o blogowaniu czytamy podobne.

  Jaki jest Twój ulubiony cytat?
  ,,Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

  Jedno z twoich marzeń, które chciałabyś spełnić w najbliższym czasie?
  Chciałybyśmy przeprowadzić się do Łodzi, biorąc pod uwagę, że przed nami chyba kilkadziesiąt lat życia, 1,5 roku wydaje się być najbliższym czasem.

  Kto jest dla Ciebie autorytetem lub osobą która Cię inspiruje?
  Asia z krzywaprosta.pl

  Wolisz spokojne życie na wsi, w małym mieście czy bardzo aktywne życie w dużym mieście?
  To zależy, spokojne życie w dużym mieście ;)

  Jaki kraj wybrałabyś jako twoje idealne miejsce do zamieszkania? i dlaczego?
  Może Czechy z tą ich barwną kulturą i językiem?

  Jak się motywujesz/ co robisz, gdy brakuje ci sił i chęci do działania?
  Nakręcamy się razem z Asią do działania.

  Jaki jest twój sposób na promocję bloga i zdobycie większej liczby czytelników?
  Robić swoje, odwiedzać innych, konkurs też może pomóc.

  Czy spotykasz się ze strony bliskich: rodziny lub znajomych z opinią że blog jest stratą czasu i że nic z tego nie masz? Jeśli tak to jak sobie z tym radzisz?
  Specjalnie o tym nie rozmawiamy, a znajomi nic nie mówią.

  Blogi o jakiej tematyce czytasz najchętniej?
  Różnie, parenting, lifestyle, blogowanie.

  Pięć najlepszych przeczytanych przez Ciebie książek?
  ,,Pierwsza na liście” Magdy Witkiewicz, ,,Córeczka” Liliany Fabisińskiej, ,,Kości” Marka Billinghama, ,,Inna bajka” Kasi Bulicz-Kasprzak i ,,Szczęśliwy dom” Krystyny Mirek.

  Jakie seriale lub filmy polecasz na jesienno – zimowe wieczory?
  Uwielbiamy ,,Lekarzy”, ,,Czas honoru”.

  1. Super! Dziękuję że wzięłyście udział w zabawie i odpowiedziałyście na moje pytania :)

 12. ~Joanna M.P. pisze:

  Fajnie lepiej poznać kolejną ciekawą blogerkę :) no i dziękuję za nominację :)

 13. ~Izabela pisze:

  Zaimponowałaś mi. Musisz być silną osobą. Wyobrażam sobie, po takiej wiadomości o chorobie i jej ewentualnych następstwach, świat zaczyna wirować z prędkością światła. Cieszę się, że zwolnił, a wyjazd do innego kraju naładował Cię dobrą i pozytywną energią. Podziwiam Cię. Z tego wpisu bije ogromne ciepło. Musisz być fajną osobą. :) PS. Kilka blogów znam, ale lista jest spora, więc nowości dla siebie też znalazłam. Dziękuję. Wszystkiego dobrego życzę. :)

  1. Dziękuję za tak miły komentarz :)

 14. Dziękuję za nominację, postaram się odpowiedzieć ;-)

  1. Jeśli znajdziesz czas to będzie mi bardzo miło :)

 15. Nie dziwię się, że się wystraszyłaś przy wykryciu tej choroby, ale cieszę się, że teraz jest już wszystko dobrze ;)
  Też chciałabym poznac Martynę Wojciechowską ;)
  Dziękuję za nominację za LBA, jest mi bardzo miło, że postanowiłaś wyróżnić mój blog w taki sposób!
  A oto moje pytania:
  1.Niestety nie mam ulubionego, wszystko zależy od mojego nastroju ;)
  2.Proste – rozwinąć bloga ( i zdać matmę na studiach :D)
  3. Hmm, myślę nad tym pytaniem już dłuższą chwilę i nie umiem znaleźć nikogo takiego, jedynie autorka bloga Aniamaluje.pl przychodzi mi do głowy :D
  4.Zdecydowanie małe miasto
  5. Na tą chwilę Polska mi odpowiada :)
  6. Idę spać lub biorę prysznic – wtedy jestem jak nowonarodzona i mam dużo motywacji :D
  7. Wartościowe komentarze ;)
  8. Moja rodzina nie wie o blogu, natomiast paru znajomych czyta i z tego co wiem, to co całkiem im sie podoba ;)
  9. Szeroko pojęty lifestyle, co mi tam wpadnie „w oko”. Bardzo lubię ten misz-masz blogowy, bo wtedy często wpadam na ciekawe artykuły, na które sama z siebie bym nie weszła :)
  10.”Medicus” -Noah Gordon + dowolnie 4 książki od Evansa. jakoś tak lubię tego autora i większość książek mi się bardzo podoba ;)
  11.Filmy? Cóż na pewno znasz, ale bardzo lubię „Oświadczyny po irlandzku” :D

  1. Bardzo mi miło, że znalazłaś czas i odpowiedziałaś na moje pytania :)

 16. Jeszcze raz dziękuje za nominację :)Odpowiedzi za niedługo umieszczę na moim blogu :) Pozdrawiam

  1. Cała przyjemność po mojej stronie :) na pewno zajrzę jak tylko wpis się pojawi :)

 17. ~Narwany pisze:

  Podziwiam Cię za przeprowadzkę, bo mnie nawet jej wizja w przyszłości przeraża. Chociaż może gdyby była to Francja to kto wie? Już od dawna chcę ją zwiedzić. Jedyna rzecz jakiej się nie zazdrości to choroba i dlatego Cię podziwiam, bo nie wiem jakbym zareagował na taką wiadomość.

  1. Dziękuję za bardzo miły komentarz :)

 18. ~Anka pisze:

  Podziwiam ludzi z pasją podróżniczą, sześć państw to w cale nie tak mało :)

  1. Na razie chce poznać i zwiedzić Irlandię, a potem przyjdzie czas na dalsze podróże :)

 19. Gosia, bardzo miło bliżej Cię poznać. Ogromnie mi miło, że mój blog znalazł się na Twojej liscie ulubionych!
  Pozdrawienia z Alzacji!

  1. Dziękuję za miły komentarz. Mam wielki sentyment do Francji i twój blog bardzo mi się podoba.

 20. ~Angelika pisze:

  Swietna inicjatywa! Współczuje wiadomości o nowotworze jednocześnie gratulując jego pokonania. Dużo zdrowia życzę!
  Podziwiam tez za wytrwałość przy blogu i regularne wpisy- widać ze blog jest dopieszczony ;)
  Co do marzenia odwiedzenia USA- nie takie to trudne jak wszyscy myślą- niedługo na moim blogu pojawi sie wpis jak zwiedzis zachodnie wybrzeże za 560$! Zapraszam :)

  1. Dziękuję za miłe słowa :) USA od dawna są na mojej liście miejsc, które mam nadzieję że kiedyś uda mi się zwiedzić.

 21. ~Julia pisze:

  Bardzo ciekawe odpowiedzi! Fajnie się było czegoś o Tobie dowiedzieć :)

  1. Dziękuję :) to zasługa ciekawych pytań :)

 22. ~Magda pisze:

  Z przyjemnością przeczytałam twoje odpowiedzi! :) Fajnie cię poznać od takiej strony :)

  1. Bardzo mi miło. Dziękuję :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>