Kalendarium Listopad – Grudzień 2015

Zbliża się listopad, czas więc na kolejny post z cyklu Kalendarium, w którym znajdziecie informacje o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach, świętach, imprezach kulturalnych i eventach odbywających się w hrabstwie Carlow.

Zapraszam również do zapoznania się z listą imprez odbywających się w różnych krajach, znajdziecie ją na blogu Klubu Polki na Obczyźnie

Tym razem połączyłam kalendarium listopadowe i grudniowe ponieważ wiele wydarzeń rozpoczyna się w listopadzie a potrwa aż do drugiej połowy grudnia.

Kalendarium Listopad – Grudzień 2015

01.11. – 24.12. / Christmas – Arboretum Lifestyle & Garden Centre

Boże Narodzenie w Arboretum Lifestyle & Garden Centre

Przez cały rok Centrum zaskakuje odwiedzających jakimiś nowinkami obrazującymi zmieniające się pory roku. W zimie Arboretum pełne jest bajecznych ozdób i pomysłów na bożonarodzeniowe prezenty. Co roku powstaje też w nim wioska Świętego Mikołaja, z domem dla jego elfów i prawdziwymi żywymi reniferami. Jedną z wielu atrakcji jest śniadanie ze Świętym Mikołajem oraz olbrzymia skrzynka pocztowa do której do 16 grudnia można wrzucać listy do Świętego Mikołaja. Skrzynka stworzona jest przez fundację Laury Lynn i dzięki specjalnym znaczkom pocztowym za 2 euro zbiera fundusze na hospicjum dla chorych dzieci.

Rezerwacji na śniadanie z Mikołajem można dokonać tutaj: Christmas – Arboretum Lifestyle & Garden Centre

Wpis na blogu: Arboretum Lifestyle & Garden Centre

Boże Narodzenie w Arboretum Lifestyle & Garden Centre

14.11. – 24.12. / Rathwood Christmas Santa Train

Bożonarodzeniowy Pociąg w Rathwood

Centrum Rathwood zaprasza do udziału w magii Świąt Bożego Narodzenia. Uroczyste obchody tego święta  po raz pierwszy odbyły się tu 20 lat temu. Dziś jest to jedno z najbardziej popularnych, nie tylko w hrabstwie Carlow, ale w całej Irlandii wydarzenie świąteczne. Magiczne doświadczenie dla całej rodziny. Wśród tegorocznych atrakcji: podróż na pokładzie pociągu Rathwood Santa Train do magicznego lasu, spacer po zaczarowanym lesie, spotkanie z elfami i reniferami, wizyta w domu Świętego Mikołaja i Pani Mikołajowej. Każda rodzina spotka Mikołaja indywidualnie i każde dziecko otrzyma specjalny prezent od Świętego Mikołaja.

Rezerwacji można dokonywać już od 1 września tutaj: Rathwood Christmas Santa Train

Już od 14 listopada stanie w Rathwood specjalna skrzynka pocztowa, do której można wrzucać listy do Świętego Mikołaja. W warsztacie Świętego Mikołaja dzieci będą mogły stworzyć swojego własnego Elfa i otrzymać jego akt urodzenia. W centrum stanie też świąteczna karuzela, będzie oczywiście można kupić tu rozmaite świąteczne prezenty i wypieki.

Bożonarodzeniowy pociąg w Rathwood

21.11. – 23.12. Christmas Elf Chocolate Workshop – Chocolate Garden of Ireland

Bożonarodzeniowe czekoladowe warsztaty z Elfami w Chocolate Garden of Ireland

Czekoladowe warsztaty to ciekawe zajęcia, na których można dowiedzieć się wszystkiego o produkcji czekolady, uprawie kakao, wykonać i ozdobić samodzielnie swój produkt czekoladowy, a także skosztować różnych gatunków najwyższej jakości tego smakołyku. W okresie Bożonarodzeniowym warsztaty prowadzone są przez Elfy a uczestnicy przygotowują świąteczne wyroby z czekolady pod ich doświadczonym okiem :)

Rezerwacji można dokonać tutaj: Christmas Elf Chocolate Workshop

W sklepie Chocolate Garden of Ireland można będzie kupić świąteczne czekoladki w różnych, także „świątecznych”,  kształtach.

Wpis na blogu: Chocolate Garden of Ireland

Bożonarodzeniowe czekoladowe warsztaty z Elfami w Chocolate Garden of Ireland

28.11. – 20.12. Delta Christmas Craft Fair and Lighting Display

Bożonarodzeniowe targi i pokazy świateł świątecznych w Delta Centrum i Ogrodach Sensorycznych Delta

Co roku Delta Centrum jest gospodarzem popularnych targów Bożonarodzeniowych, w których udział biorą najlepsi lokalni producenci żywności i rzemiosła w hrabstwie Carlow. Wśród oferowanych produktów będzie można kupić dekoracje i ozdoby świąteczne, domowej produkcji sery, soki, dżemy, konfitury, naleśniki, domowe wypieki, przeróżne słodycze, jak również mnóstwo oryginalnych, ręcznie wykonanych wyrobów, m.in. ceramikę i biżuterię. Ogromny wybór świątecznych ciast i deserów dostępny będzie na zamówienie. A całe Ogrody Sensoryczne Delta będą świątecznie przyozdobione światełkami i dekoracjami. Powstanie Grota Świętego Mikołaja, będą warsztaty dla dzieci prowadzone przez Elfy oraz różne konkursy i zabawy świąteczne.

Wpis na blogu o Delta Sensory Gardens znajdziesz tutaj: Delta Sensory Gardens – Summer 2015 oraz tutaj Delta Sensory Gardens

Ogrody Sensoryczne Delta

01.12. – 24.12. Christmas – Rancho Reilly

Boże Narodzenie na Rancho Reilly

Świąteczna atmosfera, światła i dekoracje bożonarodzeniowe zapanują na całym Rancho. Wśród atrakcji warsztaty Elfów i dekorowanie świątecznego drzewka, podróż na pokładzie magicznego muzycznego pojazdu, spotkanie ze Świętym Mikołajem i reniferami. Podczas oczekiwania na wizytę Świętego Mikołaja można będzie poznać i pogłaskać zwierzęta mieszkające na Rancho, jeśli one na to pozwolą :)

Rezerwacji można dokonać tutaj: Christmas – Rancho Reilly

Rancho Reilly

05.-06.12., 12-13.12. i 19-20.12. Christmas – Huntington Castle

Boże Narodzenie w Zamku Huntington

Boże Narodzenie w Huntington Castle to szczególne wydarzenie, w tym roku przez trzy weekendy grudnia zamek będzie otwarty dla zwiedzających. Przez cały grudzień na dziedzińcu zamkowym będzie można zaopatrzyć się w świąteczne drzewko najwyższej klasy, korzystając z porad eksperta sadownika. W niedzielę 20 grudnia w zamku odbędzie się coroczny świąteczny jarmark żywności. Otwarta będzie również herbaciarnia i sklep z pamiątkami. A na koniec uroczyste spotkanie ze Świętym Mikołajem w jednym z najznakomitszych pokoi zamkowych.

Wpis na blogu: Huntington Castle

Boże Narodzenie w Zamku Huntington

06.12. Duckett’s Grove Christmas Craft & Food Fair

Bożonarodzeniowy jarmark w Duckett`s Grove

Duckett`s w Grove zaprasza odwiedzających na coroczny świąteczny jarmark w magicznej scenerii. Najlepsi lokalni producenci żywności i rzemiosła w hrabstwie Carlow będą oferowali dekoracje i ozdoby świąteczne, domowej produkcji sery, soki, dżemy, konfitury, naleśniki, świąteczne domowe wypieki, przeróżne słodycze, jak również mnóstwo oryginalnych, ręcznie wykonanych wyrobów, m.in. ceramikę i biżuterię. Wśród atrakcji również grota Świętego Mikołaja, tradycyjne kolędy, konkursy i zabawy dla najmłodszych.

Wpis na blogu: Duckett`s Grove

Duckett`s Grove

24.12. Christmas Eve Wigilia

25.12. Christmas Day Boże Narodzenie, Święto Narodowe

26.12. St. Stephen`s Day / Boxing Day Dzień Świętego Szczepana

Wpis na blogu: Święta Bożego Narodzenia w Irlandii

Grota Świętego Mikołaja i Choinka w Carlow Shopping Centre, Skrzynka pocztowa w miasteczku Carlow w 2014 r.

Jeśli planujecie odwiedzić hrabstwo Carlow, warto to zrobić właśnie w listopadzie lub grudniu, biorąc udział w którymś z w/w wydarzeń. Ja też postaram się uczestniczyć w którymś z nich i zdać relację na blogu. Do zobaczenia!

The following two tabs change content below.
Mycarlow.blog.pl powstał w drugim miesiącu mojego pobytu w Irlandii, a dokładnie 18 marca 2014 roku. Jest moją pamiątką z pobytu oraz przewodnikiem po Hrabstwie Carlow. Na blogu możecie wspólnie ze mną poznawać Irlandię, opisuję życie, kulturę, kuchnię, tradycje, atrakcje turystyczne, święta i wydarzenia.

24 przemyślenia na temat “Kalendarium Listopad – Grudzień 2015”

 1. Poczułam się cudownie myśląc o tym, ze już za niedługo Święta Bożego Narodzenia:) śniadanie z Mikołajem brzmi bardzo ciekawie :)

 2. Ależ mi się teraz włączył nastrój świąteczny :) Myślałam, że tylko ja już o świętach myślę :) Notabene już pomału gromadzę prezenty :)

 3. ~justa pisze:

  jak fajnie już o świętach pomarzyć :)

 4. ~Piotrek pisze:

  Super sprawa :) Magiczna sceneria :) Odpowiednia muzyka sama gra w głowie :)

 5. ~Agnieszka pisze:

  Poczułam magie świąt!

 6. ~Katsunetka pisze:

  Mam uśmiech na twarzy i już prawie słyszę kolędy. Lada dzień w sklepach pokaże się wszystko związane ze świętami. :)

  1. Słyszałam że pierwszy sklep ze świątecznymi ozdobami i prezentami w Dubinie otwarto już we wrześniu :)

 7. ~Magda pisze:

  Ja jak zwykle jestem w tyle i myślami nadal błądzę w okolicach lata i wakacji ;) A więc mówicie, ze do Bożego Narodzenia już bliżej, niż dalej? Kiedy to tak zleciało? Mogę załadować wolniejszą wersję życia? :)

  1. Też przyznaję, że mnie to zaskoczyło, przygotowując Kalendarium :)

 8. ~Saszen pisze:

  Wszystkie świąteczne wydarzenia są świetne! Wydają się bardzo ciekawe :)

 9. ~Iwona pisze:

  Lubię takie klimaty choć wcale nie jest mi śpieszno do Świąt!

 10. Ale wybór ciekawych wydarzeń :) jeżeli kiedyś będę w okolicy w tym terminie to zdecydowanie postaram się zaliczyć czekoladowe warsztaty z elfami :) Pozdrawiam!

  1. Czekoladowe warsztaty odbywają się kilka razy w roku :) ale Elfy tylko w okresie świątecznym je prowadzą :)

 11. Ale czad! Achhh gdyby u nas takie wydarzenia organizowali! Z całego serca kocham ten świąteczny klimat i wszystkie te małe mikołajowo-bożonarodzeniowe rzeczy niesamowicie mnie cieszą ;-)

 12. ~Przemek J pisze:

  Świątecznie się zrobiło.

 13. No to ja już w klimacie świątecznym. :) Świetny pomysł, będę zaglądać. :)

 14. Dla każdego coś dobrego. Fajnie, że jest tyle wydarzeń.

 15. ~Gradowa pisze:

  Fajna ściąga! Mieliśmy się wybrać w tym roku na coś takiego, ale niestety musimy to przełożyć na rok następny.

 16. ~Monika pisze:

  Włączył mi się świąteczny klimat :)

 17. ~Weronika pisze:

  No święta już tuż tuż. Dla mnie jest to bardzo przyjemny okres. Pewnie wielu z nas będzie mieć zaś problem z prezentami. Na szczęście ja już wymyśliłam prezent dla najważniejszej dla mnie osób czyli dla mamy. Postanowiłam, ze kupie jej piękną szkatułkę na biżuterię a do środka włożę dodatkowy prezent w postaci naszyjnika z jej ulubionej strony internetowej. Moja mama uwielbia ręcznie robioną biżuterię, którą kupuje na http://www.magicstones.co zawsze się zachwyca ich biżuterią z kamieni naturalnych lub orgonitów. Więc postanowiłam, że w tym roku kupie jej pod choinkę jakiś drobiazg. Jeśli ktoś nie wie co kupić dziewczynie, siostrze lub mamie to polecam ich biżuterię lub orgonity bo są naprawdę wyjątkowe.

 18. ~TieVeil pisze:

  Ojej, ale się cieszę, że już niedługo święta! To chyba mój ulubiony czas w ciągu roku :) A teraz będzie szczególnie ważny, bo zaczniemy Rodzinie mówić o naszym ślubie! :)

  1. Gratuluje i życzę wszystkiego najlepszego :)

 19. ~blogierka pisze:

  Ehh, aż chciałoby się spędzić Święta w Irlandii :)

  1. Szkoda tylko że zamiast śniegu zielona trawa nawet w zimie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>