Ballymoon Castle

 

Wpis znajduję się na nowym adresie bloga:


http://mycarlow.pl/ballymoon-castle/

The following two tabs change content below.
Mycarlow.blog.pl powstał w drugim miesiącu mojego pobytu w Irlandii, a dokładnie 18 marca 2014 roku. Jest moją pamiątką z pobytu oraz przewodnikiem po Hrabstwie Carlow. Na blogu możecie wspólnie ze mną poznawać Irlandię, opisuję życie, kulturę, kuchnię, tradycje, atrakcje turystyczne, święta i wydarzenia.

25 przemyśleń na temat “Ballymoon Castle”

 1. Bardzo ciekawe miejsce. Ruiny mi się bardzo podobają i myślę, że to doskonały plener na jakąś sesję, film, a nawet zaręczyny . :)

 2. Gosiu, a może Ty powinnaś zacząć spisywać te historie zamków i innych zabytków i wydać o tym książkę lub chociaż e-booka. To byłaby świetna publikacja!

  1. Jak na razie wszystkie historie zamków i zabytków które zwiedziłam w Carlow są na blogu :) Jedyne takie w języku polskim, więc na pewno byłoby fajnie „kiedyś jakoś” to wykorzystać. Ostatnio skontaktowała się ze mną Pani z Irish TV z propozycją opowiedzenia o mnie i o mojej promocji hrabstwa Carlow w programie Carlow County Matters :) ale Ja się wstydzę wystąpić w telewizji :)

 3. I jak najbardziej myślałam o publikacji języku angielskim, bo więcej ludzi (w tym Irlandczycy i Angole) by wtedy skorzystało!

  1. Chciałabym bloga prowadzić w dwóch językach: polskim i angielskim, wiele osób właśnie pisze do mnie, że szkoda że nie ma tłumaczenia na angielski. Jak na razie nie wiem jak to technicznie można by rozwiązać, mam blog na platformie blog.pl i tu nie ma chyba takiej opcji zmieniania języka.

 4. ~gradowa pisze:

  Trzymam kciuki za publikację i bloga w języku angielskim! :)

 5. ~Ew pisze:

  Może to przez szarość murów, ale całość wygląda bardzo surowo :)

  1. Zgadzam się, szkoda że nie trafiłam na słoneczną pogodę, wówczas mury wyglądały by zupełnie inaczej. Gdy jechaliśmy do zamku pogoda była słoneczna, ale będąc już na miejscu całkowicie się zachmurzyło, co odbiło się niestety na zdjęciach.

 6. Jej, wygląda ciekawie! Chętnie bym tam zajrzała i pozwiedzała sobie trochę! Choć fajnie by było także jakby wtedy nikogo tam nie było – lepiej czułabym taką aurę tajemniczości :D

  1. Nie jest to miejsce oblegane przez turystów, więc jest duże prawdopodobieństwo bycia jedynymi zwiedzającymi w danym czasie i rzeczywiście można poczuć aurę tajemniczości :)

 7. ~BashaMyWay pisze:

  Surowy klimat opuszczonego miejsca, ruiny i do tego pochmurne niebo! Naprawdę robi wrażenie!

 8. Suuuuper! Jak ja lubię takie wspaniałe zabytki. Trochę tajemnicze, może trochę straszne, a na pewno imponujące. Zamki, pałace i ruiny, to coś co lubię odwiedzać najbardziej :)

 9. ~BashaMyWay pisze:

  Ruiny zamku i zachmurzone niebo dają bardzo klimatyczną atmosferę! Na pewno poszerzyłabyś swoją publikę wprowadzając język angielski na blogu! Trzymam kciuki!

 10. Nigdy jeszcze nie byłam w Irlandii, a szkoda. Masz piękne zdjęcia na blogu ;-)

 11. Wygląda trochę jak mroczne, opuszczone miejsce:)

  1. W Irlandii można spotkać wiele opuszczonych placów budowy, więc Zamek Ballymoon (jego nie dokończona budowa) jest taką wiadomością z przeszłości że to co przeżywamy nie jest niczym nowym :)

 12. ~Magda pisze:

  Gdy oglądałam ten filmik od razu przypomniały mi się nasze polskie (chyba) najsławniejsze ruiny zamku, czyli Krzyżtopór. Chociaż domyślam się, że w Irlandii to dużo powszechniejszy widok niż u nas :)

  1. Wstyd się przyznać ale nie słyszałam nigdy o Zamku Krzyżtopór. A w całym hrabstwie Carlow było podobno ponad 150 zamków, po większości z nich nie pozostał dziś żaden ślad lub tylko ruiny i fragmenty.

 13. Te stare, zniszczone zamki mają w sobie jakąś magię. Kiedy się patrzy na te pozostałości można wyobrażać sobie jak kiedyś wyglądały itd. :)

 14. ~Katsunetka pisze:

  Będąc w ruinach zamku zawsze wypatruję czy gdzieś nie kręcą się zabłąkane dusze ich mieszkańców. Szkoda, że z tego tak mało zostało, wygląda imponująco.

 15. ~Dorota pisze:

  Bardzo lubię zwiedzać ruiny, a ten zamek prezentuje się wyjątkowo tajemniczo na tle surowych traw i pochmurnego nieba.

  1. Chciałabym odwiedzić wszystkie zamki w moim hrabstwie Carlow, a było ich kiedyś ponoć około 150 w całym hrabstwie. Po większości z nich nie pozostał dziś żaden ślad, po innych tylko ruiny i fragmenty, jak właśnie z Ballymoon.

 16. Właśnie taką Irlandię chciałabym kiedyś zobaczyć, zamki, zieleń, natura… Pięknie i tak… tajemniczo :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>