Co można zobaczyć w VISUAL Centre for Contemporary Art & The George Bernard Shaw Theatre

 

Wpis znajduję się na nowym adresie bloga:


http://mycarlow.pl/co-mozna-zobaczyc-w-visual-centre-for-contemporary-art-the-george-bernard-shaw-theatre/

The following two tabs change content below.
Mycarlow.blog.pl powstał w drugim miesiącu mojego pobytu w Irlandii, a dokładnie 18 marca 2014 roku. Jest moją pamiątką z pobytu oraz przewodnikiem po Hrabstwie Carlow. Na blogu możecie wspólnie ze mną poznawać Irlandię, opisuję życie, kulturę, kuchnię, tradycje, atrakcje turystyczne, święta i wydarzenia.

27 przemyśleń na temat “Co można zobaczyć w VISUAL Centre for Contemporary Art & The George Bernard Shaw Theatre”

 1. ~rowena77 pisze:

  Od kilku lat odwiedzam Visual, na początku tylko zaliczałam galerię, głowiąc się co artysta miał na myśli;), potem zainteresowałam się baletem, następne były sztuki dla dzieci, jako matka zmobilizowałam rodzinę do artystycznych przeżyć :)

  Ostatnio byłam pod koniec czerwca , była sztuka o Georgu Bernardzie Shaw. Szkoda, że mój ograniczony angielski nie pozwolił mi w pełni docenić tej sztuki. Teraz planuję w listopadzie balet Coppelia (jak dobrze pamiętam tytuł)

  Pozdrawiam :)

  1. Galerie bardzo mi się podobają, na pewno będę odwiedzać w miarę pojawiania się nowych wystaw. Też bardzo chciałabym się wybrać na jakąś sztukę do The George Bernard Shaw Theatre, choć mój angielski jest na pewno na jeszcze niższym poziomie. Balet Coppelia będzie 12 listopada – może i mnie się uda wybrać.

 2. ~Ewa pisze:

  Irlandia jest jednym z miejsc, które koniecznie chcę zobaczyć i pewnie zahaczę też o to muzeum :)

 3. ~Dominika pisze:

  Trzeba mieć chyba odpowiedni humor na zwiedzanie takiego miejsca. Wygląda to bardzo ciekawie! Aczkolwiek przyznam, że interesują mnie bardziej wystawy / muzea ze starszymi eksponatami :)

  1. Rozumiem i polecam w takim razie Muzeum Hrabstwa Carlow http://mycarlow.blog.pl/2014/07/10/carlow-county-museum/

 4. Niesamowita jest ta instalacja oraz zbiór tych miniaturek a także te wielkie ekrany i dzieła wyświetlane chyba z rzutnika, świetnie, że młodzi artyści mają możliwość się pokazać obok tych znanych pozdrawiam ;)

  1. Też mi się podobały te miniaturki stworzone przez studentów Institute of Technology Carlow. Niestety mój angielski jest zbyt słaby aby zrozumieć i docenić właśnie te dzieła wyświetlane na dużych ekranach.

 5. ~Barbi pisze:

  Czytałam Twój post i również intensywnie myślałam o tym, czym jest sztuka współczesna. I czy istnieje jakiś sposób na obiektywne określenie jej wartości. Na pewno lubię w niej to, że nie zostawia człowieka obojętnym.
  Nawet jak mi się nie podoba dana praca, myślę, łączę fakty, przetwarzam. Myślę że to jest zaleta niezrozumiałej sztuki współczesnej.

 6. ~orangenanu pisze:

  Galeria zbytnio mnie nie zaciekawiła, architektura jak i rzeźba przed, rzeczywiście imponujące. :) Pozdrawiam

 7. ~Ania pisze:

  Ale nas dzisiaj pięknymi zdjęciami zasypałaś :) Wszystko dopracowane :)
  PS świetny wygląd ma Twój blog

  1. Dziękuję, bardzo mi miło, staram się jak najlepiej umiem :)

 8. ~BashaMyWay pisze:

  Wow. Chciałabym zobaczyć to na własne oczy. Zwłaszcza obecne tam instalacje, rzeźba i 3D zwykle bardziej do mnie przemawia.

  1. To zapraszam :) jeszcze do 13 września można zobaczyć.

 9. ~Ania pisze:

  jak pięknie tam jest ! mam nadzieję, że kiedyś się wybiorę :)

 10. ~Katsunetka pisze:

  Chciałam bym jednego dnia się tam znaleźć i zobaczyć na żywo. Twoje zdjęcia bardzo zachęcają do odwiedzin.

 11. ~Rosaline pisze:

  Nie rozumiem sztuki współczesnej, jestem za prostym człowiekiem na takie „dzieła”. Zazwyczaj gdy patrzę na sztukę współczesną przypomina mi się film „nietykalni” i scena z obrazem.

  1. Niestety nie oglądałam filmu „Nietykalni” – nie mogę znaleźć go w wersji angielskiej z angielskimi napisami, a nie chcę oglądać w oryginalnej wersji z lektorem :(

 12. Ten budynek naprawdę robi wrażenie. Mega nowoczesny! Chętnie bym się tam wybrała :)

  1. Ostatnio gdzieś przeczytałam że budynek ten wykonany jest ze specjalnego półprzezroczystego szkła i podobno świeci nocą – czego osobiście nie widziałam.

 13. ~Ania G pisze:

  Ile zdjęć przygotowałaś, wow! Muzeum wydaje się być świetne i ten widok za oknem na wodę. W Irlandii jeszcze nie byłam, choć z Londynu aż tak daleko nie mam. Może w najbliższych latach.

  1. Zawsze robię dużo zdjęć, a później mam problem które wybrać, a które odrzucić :)

 14. ~ewa pisze:

  Dzięki Twoim zdjęciom, czuję się jakbym tam była! Fantastyczny wpis!

 15. Pierwsza z wystaw wygląda na bardzo ciekawą. Jedyne, co mnie zastanawia, to czy nie było przypadkiem zbyt ciemno? Na zdjęciach eksponaty wydają się być dość słabo oświetlone – chyba że to tylko tak wyszło na zdjęciach? :)

  1. Nie, wszystko było odpowiednio oświetlone i na zdjęciach wyszło tak jak powinno.

 16. Gosiu, bardzo ciekawy wpis. Muszę przyznać, że sztuka również nowoczesna to zdecydowanie moje klimaty :) Bardzo często bywasz w ciekawych miejscach i jest to postawa naprawdę godna naśladowania :) Jestem pozytywnie zaskoczona tym urozmaiceniem na blogu :)

  1. Bardzo dziękuję za miłe słowa :)

 17. Moim zdaniem, takie centrum sztuki, to bardzo ciekawe miejsce. Co prawda za sztuką współczesną nie przepadam, bo tak jak napisałaś czasem ciężko ją zinterpretować, ale malarstwo XVIII, czy XIX wieku mi się bardzo podoba :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>