The Forge Restaurant

The Forge Restaurant – Restauracja Kuźnia, którą polecam, znajduje się pomiędzy wioskami  Ballon i Bunclody przy drodze N80 Dublin –Wexford.

Restauracja jest  oddalona o niecały 1 kilometr od pięknych ogrodów Altamont Garden, które przez cały rok odwiedzają liczne wycieczki. Usytuowanie na skrzyżowaniu ważnych dróg i bliskość takich obiektów jak ogrody Altamont, sprawia, że jest to idealny przystanek  dla turystów  tu goszczących.

Restauracja działa od 2001 roku, powstała w miejscu  dawnej kuźni, w pięknie odrestaurowanym 120-sto letnim granitowym budynku, właścicielką jest pani Mary Jordan, która serwuje swoim gościom, proste, ale bardzo smaczne, tradycyjne dania,  głównie z  kuchni irlandzkiej,  w menu są  m.in.– świeże, pieczone na miejscu, bułeczki, domowe  dżemy,  zupy, kanapki z warzywami, pieczone mięsa, doskonałe dania z ryb,  serniki i desery z sezonowych owoców, ale  są też włoskie kanapki na ciepło, pyszne, chrupiące  panini.

Kuchnia oparta na  lokalnych produktach  i tradycyjna irlandzka gościnność to niewątpliwie cechy tej restauracji.

The Forge jest też polecana przez G. Campbell i McKenna, autorów corocznej edycji przewodnika o wartych uwagi  irlandzkich restauracjach i hotelach, The Forge znalazła się w przewodniku na 2014 rok.

„Forge – domowe gotowanie z lokalnych produktów” to motto tej uroczej  restauracji,  idealnego miejsca, aby przerwać podróż na wypoczynek i zdrowy posiłek w miłej atmosferze. Warto się tu zatrzymać, tym bardziej, że jest tu  również Punkt Informacji Turystycznej,  a także wystawa  lokalnej sztuki i rzemiosła połączona ze sprzedażą wystawianych prac.

Ja po zwiedzeniu Altamont Garden i  Huntington Castle zatrzymałam się na posiłek w The Forge, mogę polecić bo bardzo mi smakowała kanapka z pełnoziarnistego chleba brown soda ze świeżymi warzywami, pasztet z wątroby kurczaka z malinowym sosem oraz pyszna tarta jabłkowa :)

Zapraszam na oficjalną stronę The Forge Restaurant.

The following two tabs change content below.
Mycarlow.blog.pl powstał w drugim miesiącu mojego pobytu w Irlandii, a dokładnie 18 marca 2014 roku. Jest moją pamiątką z pobytu oraz przewodnikiem po Hrabstwie Carlow. Na blogu możecie wspólnie ze mną poznawać Irlandię, opisuję życie, kulturę, kuchnię, tradycje, atrakcje turystyczne, święta i wydarzenia.

Jedno przemyślenie na temat “The Forge Restaurant”

  1. ~rowena77 pisze:

    potwierdzam, przytulne miejsce, pyszne jedzenie i miła obsługa :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>