Daffodil Day 2015

27-ego marca 2015 roku już po raz 28 odbywa się Dzień Żonkila w Irlandii.

To ważny dzień dla Fundacji Irish Cancer Society, która przez cały rok zbiera pieniądze  dla poprawy życia osób  dotkniętych chorobą nowotworową  w Irlandii.

Podczas Daffodil  Day czyli Dnia Żonkila tysiące wolontariuszy w całej Irlandii sprzedają tzw. „szpilki daffodil” i kwiaty, na ulicach, w firmach oraz centrach handlowych. Każdy może wziąć udział i pomóc potrzebującym.

Wpływy uzyskane podczas Daffodil Day w całości są przeznaczane dla finansowania prac Irish Cancer Society, która stara się zapewnić bezpłatne usługi osobom żyjących z rakiem.

Inicjatorem akcji w Carlow, od 2011 roku, jest organizacja Cancer Support Centre Carlow, która działa we współpracy z Irish Cancer Society.

Moja fotorelacja z tegorocznego Daffodil Day w miasteczku Carlow:

The following two tabs change content below.
Mycarlow.blog.pl powstał w drugim miesiącu mojego pobytu w Irlandii, a dokładnie 18 marca 2014 roku. Jest moją pamiątką z pobytu oraz przewodnikiem po Hrabstwie Carlow. Na blogu możecie wspólnie ze mną poznawać Irlandię, opisuję życie, kulturę, kuchnię, tradycje, atrakcje turystyczne, święta i wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>