Milford

Młyn Milford powstał  w 1790 roku w Ballygowan przy rzece Barrow, około pięciu mil od miasta Carlow. Zajmował trzy ogromne budynki, w których nie tylko mielono pszenicę, ale też przerabiano  jęczmień browarny i kukurydzę.

W 1862 roku wiele zabudowań i urządzeń  zostało  zniszczonych przez pożar.

Od roku 1891 dawny młyn Milford był wykorzystywany jako pierwsza elektrownia wodna działająca na terenie Irlandii, dzięki czemu Carlow stało się jednym z pierwszych  miast w głębi lądu w całej Irlandii (niektóre źródła podają że w całej Wielkiej Brytanii), oświetlonym energią elektryczną.

Dawniej był to znaczący ośrodek przemysłu, obecnie Milford jest atrakcją turystyczną, miejscem bardzo chętnie odwiedzanym  przez rybaków i artystów malarzy. Najciekawsze obiekty to jaz i most.

Jest to miejsce bardzo malownicze, polecam spacery nad rzeką właśnie w tej okolicy, bardzo fajne miejsce na wiosenny spacer :)

The following two tabs change content below.
Mycarlow.blog.pl powstał w drugim miesiącu mojego pobytu w Irlandii, a dokładnie 18 marca 2014 roku. Jest moją pamiątką z pobytu oraz przewodnikiem po Hrabstwie Carlow. Na blogu możecie wspólnie ze mną poznawać Irlandię, opisuję życie, kulturę, kuchnię, tradycje, atrakcje turystyczne, święta i wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>