St. Clare`s Church & Poor Clare Monastery

Kościół Świętej  Klary (Graiguecullen), perełka gotyckiej architektury, to dawny Kościół św. Anny w Athy Road w Carlow.

Kościół Świętej Anny zbudowany został w 1852 roku, przez wiele lat był zamknięty z powodu braku wiernych  a w 1928 został rozebrany i przeniesiony  przez  rzekę  Barrow aby stać się odtąd  Kościołem  Świętej Klary, Graiguecullen.

Historia tego Kościoła to też symbol nowej ery, koniec protestanckiej dominacji w Irlandii– Kościół Świętej Anny należał do kościoła anglikańskiego, protestanckiego, kościół Świętej Klary to kościół katolicki.

W pobliżu kościoła znajduje się Klasztor Sióstr Klarysek. Święta Klara, kanonizowana w 1255 roku to nie tylko patronka klarysek ale też – bieliźniarek, hafciarek, praczek, chorych na oczy, radia, telewizji i malarzy.

Dawny dom sióstr Klarysek znajduje się na moście Wellington, na rzece Barrow.

Więcej zdjęć St. Clare`s Church & Poor Clare Monastery kliknij tutaj

The following two tabs change content below.
Mycarlow.blog.pl powstał w drugim miesiącu mojego pobytu w Irlandii, a dokładnie 18 marca 2014 roku. Jest moją pamiątką z pobytu oraz przewodnikiem po Hrabstwie Carlow. Na blogu możecie wspólnie ze mną poznawać Irlandię, opisuję życie, kulturę, kuchnię, tradycje, atrakcje turystyczne, święta i wydarzenia.

Jedno przemyślenie na temat “St. Clare`s Church & Poor Clare Monastery”

  1. ~Wedelka pisze:

    Jak ja uwielbiam tę kościelną architekturę w Anglii i Irlandii! <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>