Christmas Events 2014 – County Carlow

Rozpoczął się okres świątecznych eventów, których w tym roku przygotowano mnóstwo w całym hrabstwieCarlow.

W sobotę 29-ego listopada w miasteczku Carlow, na głównym rynku – Potato Market, przy Liberty Tree odbyła się oficjalna inauguracja świątecznych  imprez: festiwali, jarmarków, warsztatów  i wielu  wielu innych wydarzeń świątecznych. Tego dnia  zapłonęły  świąteczne światełka, na rynku pojawił się Święty Mikołaj a przed licznie przybyłymi mieszkańcami   wystąpił  lokalny chór. Na rynku pojawiło się naprawdę mnóstwo osób, trudno było o jakieś ciekawe ujęcia, ale kilka zdjęć  udało mi się zrobić.

Więcej zdjęć Christmas Events 2014 kliknij tutaj

29-ego listopada,  w centrum miasta Carlow, na skrzyżowaniu dwóch głównych ulic – Dublin Street oraz Tullow Street pojawiła się olbrzymia skrzynka pocztowa, do 20-ego grudnia  można  do niej wrzucać  listy  do Św. Mikołaja :)

W niedzielę 30-ego listopada  w centrum Carlow odbył się bożonarodzeniowy jarmark Taste of Carlow „Smaki Carlow”. A w pobliskiej  miejscowości Clonegal tego samego dnia odbył się świąteczny jarmark rzemiosła i żywności.

Większość eventów odbywa się w mieście Carlow, jak np. Warsztaty elfów w Deighton Hall (dawny budynek sądu w Carlow), który z tej okazji został odremontowany.

24 grudnia dwa największe centra handlowe czyli Fairgreen Shopping Centre oraz Carlow Shopping Centre odwiedzi Święty Mikołaj.  Z  tej okazji  centra już zostały  świątecznie  ozdobione.

Wystawa świateł świątecznych, imprezy i targi rzemiosła, jarmarki, grota świętego Mikołaja, warsztaty elfów to atrakcje które czekają na mieszkańców  w całym przedświątecznym okresie – aż  do 21 grudnia w:

 •     Delta Sensory Garden (Ogrody sensoryczne Delta)
 •     Rancho Reilly`s,
 •     Chocolate Garden of Ireland
 •     Centrum ogrodniczym – Aboretum Home and Garden Heaven
 •     Zamku Huntington,
 •     Duckett`s Grove
 •     Głównej Biblotece w Carlow
 •     W Centrum sztuki VISUAL
 •     w wielu hotelach w hrabstwie.

The following two tabs change content below.
Mycarlow.blog.pl powstał w drugim miesiącu mojego pobytu w Irlandii, a dokładnie 18 marca 2014 roku. Jest moją pamiątką z pobytu oraz przewodnikiem po Hrabstwie Carlow. Na blogu możecie wspólnie ze mną poznawać Irlandię, opisuję życie, kulturę, kuchnię, tradycje, atrakcje turystyczne, święta i wydarzenia.

Jedno przemyślenie na temat “Christmas Events 2014 – County Carlow”

 1. ~konieszna pisze:

  Naprawdę tam świątecznie! Super przygoda! Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>