Carlow Famous Tree

Carlow Famous Tree czyli Słynne Drzewo, to jedno z najczęściej fotografowanych drzew w hrabstwie Carlow. To zapewne drugie najbardziej tu znane drzewo po znajdującym się w samym centrum  stolicy hrabstwa, w mieście Carlow, Drzewie Wolności – Liberty Tree.

Famous Tree  jest nazywane również Carlow Lonely Tree, a to dlatego, że stoi samotnie pośród pól uprawnych, jedno,  jedyne takie a wokół nic tylko – pole, pole, pole …..

Carlow Famous Tree znajdziemy  na drodze do  Kilkenny, w pobliżu hotelu Dolmen, tuż po wyjeździe z miasta Carlow.

Drzewo jest znane i bardzo popularne  wśród społeczności fotograficznej w całej Irlandii. Uznano je  za jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc  nie tylko w hrabstwie Carlow ale też w całej – wschodniej Irlandii.  Jest   bardzo chętnie fotografowane zarówno przez amatorów jak i zawodowych fotografów,  zdjęcia drzewa są nagradzane,  zdobywają laury  wielu konkursów fotograficznych, zdobią  kalendarze i rozmaite wydawnictwa promujące te tereny.  Na swą ogromną popularność zasłużyło sobie  z powodu miejsca w którym  rośnie,  bo przecież  – drzewo jak drzewo, wiele takich można spotkać w  każdym parku,  ale jednak żadne z nich nie  wyróżnia się  tak jak to na tle krajobrazu, który je otacza, wśród pól uprawnych, samotne,  jedyne  w swoim rodzaju.

Więcej zdjęć Carlow Famous Tree kliknij tutaj

Moje zdjęcia  Słynnego  Drzewa  zrobiłam  już  jesienią,  we wrześniu,  jeśli tylko będę miała okazję  postaram się sfotografować je też w pozostałych porach roku.

Poniżej zdjęcia Carlow Famous Tree zrobione wczesną wiosną.

The following two tabs change content below.
Mycarlow.blog.pl powstał w drugim miesiącu mojego pobytu w Irlandii, a dokładnie 18 marca 2014 roku. Jest moją pamiątką z pobytu oraz przewodnikiem po Hrabstwie Carlow. Na blogu możecie wspólnie ze mną poznawać Irlandię, opisuję życie, kulturę, kuchnię, tradycje, atrakcje turystyczne, święta i wydarzenia.

6 przemyśleń na temat “Carlow Famous Tree”

 1. ~Wiola pisze:

  Czy drzewo widać z drogi, czy trzeba wejść na pole? Niektórzy farmerzy nie lubią, gdy wchodzi im się na pola… :(

  1. Gosia pisze:

   Tak, widać je z drogi, ja swoje zdjęcia zrobiłam z drogi, na pole ciężko było wejść.

 2. ~blogierka pisze:

  Przepiękne drzewko! I zdjęcia bardzo klimatyczne :)

  1. Klimat typowo irlandzki :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>