Carlow Farmers Market

19-ego lipca 2014 roku  Carlow  Farmers  Market obchodził swoje 10 urodziny :)

Carlow Farmers Market jest czynny raz w tygodniu, w sobotę, w godzinach  9 – 14, w miejscu dawnego Potato Market , w  centralnej dzielnicy handlowej miasta.

Można tu kupić rozmaite  lokalne produkty spożywcze jak – owoce i warzywa, dżemy i soki,  ekologiczne mięsa, wędliny, pieczywo, ciasta, wyroby czekoladowe, wiejskie sery i  masło, jaja,  świeże ryby. Można też tu nabyć sadzonki ziół i warzyw oraz innych roślin.

Carlow Farmers Market jest  wyjątkowy, ponieważ jest jednym z niewielu autentycznych targowisk, gdzie okoliczni  producenci  dostarczają głównie lokalne, wyprodukowane przez siebie  produkty – zawsze świeże  i  wysokiej jakości.

W czasach kiedy obawiamy się coraz częściej o jakość produktów spożywczych na naszych stołach , a lista składników jakie możemy znaleźć  w  informacji  na ich opakowaniu  coraz bardziej się wydłuża o kolejne: wypełniacze, utrwalacze, utwardzacze  i  tajemnicze  E – ileś tam – zakupy towarów od lokalnych, znanych i dbających o swą markę i klienta producentów -  to jest to!

Na tym rynku zakupy robią nie tylko mieszkańcy Carlow i nie tylko można kupić tu produkty i zabrać je do domu, ale także zjeść na miejscu rozmaite smaczne potrawy. Polecam serdecznie!

The following two tabs change content below.
Mycarlow.blog.pl powstał w drugim miesiącu mojego pobytu w Irlandii, a dokładnie 18 marca 2014 roku. Jest moją pamiątką z pobytu oraz przewodnikiem po Hrabstwie Carlow. Na blogu możecie wspólnie ze mną poznawać Irlandię, opisuję życie, kulturę, kuchnię, tradycje, atrakcje turystyczne, święta i wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>