Chocolate Garden of Ireland

Niedawno, 7 lipca obchodzony był Chocolate Day i z tej okazji postanowiłam napisać o „najsłodszym miejscu” w County Carlow – czyli o Chocolate Garden of Ireland.

Położony między Tullow i Shillelagh, Chocolate Garden to miejsce bardzo popularne wśród wszystkich grup wiekowych – chętnie odwiedzają je wycieczki szkolne, przedszkolaki, odbywają się firmowe spotkania integracyjne, wieczory panieńskie, swoje spotkania organizują także emeryci, bo każdy jest dzieckiem, kiedy chodzi o pyszne czekolady :)

Tak prezentuje się niedawno odnowiona siedziba Chocolate Garden.

Więcej zdjęć z Chocolate Garden of Ireland kliknij tutaj

Czekoladowy Ogród Irlandii – świetna nazwa dla fabryki czekolady, przecież czekolada wytwarzana jest z nasion  niewielkiego drzewa o nazwie Theobroma cacao, czyli drzewa kakaowego.

Chocolate Garden of Ireland oferuje najwyższej jakości czekolady, lody, ciasta i produkty upominkowe, które można kupić bezpośrednio w sklepie, lub zamówić w trybie online.

Zobaczcie filmik promujący Chocolate Garden of Ireland.

Chocolate Garden of Ireland to nie tylko fabryka czekolady i lodów, ale też:

  • Kawiarnia, lodziarnia i sklep
  • Zewnętrzny plac zabaw i piaskownica dla dzieci
  • Czekoladowe warsztaty (na których można dowiedzieć się wszystkiego o produkcji czekolady, uprawie kakao, wykonać i ozdobić  samodzielnie swój produkt czekoladowy,  skosztować różnych gatunków najwyższej jakości czekolady. W warsztatach może wziąć udział każdy miłośnik czekolady, czy ma lat 6, czy 96! :)

Chocolate Garden of Ireland to firma z 10-cio letnią tradycją, wielokrotnie nagradzana za doskonałą jakość swoich produktów i bardzo bogatą ofertę, która jest w stanie zadowolić największych smakoszy, a ponieważ naukowcy informują, że dzięki bardzo dużej zawartości flawonoidów obecnych w ziarnie kakaowca, które to związki chronią przed nowotworami, wspomagają układ odpornościowy, oraz zapobiegają chorobom układu krążenia ( I to skutecznie!, ponoć częste jedzenie czekolady obniża ryzyko chorób serca aż o 1/3! ) – warto czasem sięgnąć po kawałek dobrej czekolady, dla zdrowia! :)

Czekoladki okolicznościowe z Chocolate Garden: na Dzień Matki,Dzień Ojca, czekoladowe króliczki Wielkanocne, Walentynkowe :) czekoladki w przeróżnych kształtach, nawet w kształtach torebek i butów :) Cudowne torty urodzinowe i weselne.

Śliczne i apetyczne te czekoladki, chociaż, jak dla mnie – bardziej „do patrzenia” niż do jedzenia, ale za to idealne na prezent, można coś wybrać dla każdego i z każdej okazji.

Kilka ciekawostek na temat czekolady:

Czekolada uwielbiana jest na całym świecie już od ponad 200 lat, w rozmaitych odsłonach:  ciastka, batony, lody, ale też piwo, mydło a nawet masaż!. Specjalnym napojem czekoladowym rozkoszowali się już Majowie i Aztekowie, ale ziarna kakaowca dopiero w XV wieku przywiózł do Europy Krzysztof Kolumb z jednej ze swoich wypraw. Minęło jednak kilkaset lat, zanim w Niemczech powstała pierwsza tabliczka czekolady. Podobno na całym świecie ludzie wydają na ten smakołyk łącznie ponad 7 miliardów dolarów rocznie!

Ziarna kakaowca to chyba jedyne w historii pieniądze, które rosły na drzewach! – jako środków płatniczych używali ich  Majowie i Aztekowie oraz inne ludy Ameryki Południowej.

Leatherhead Food Research zbadało, gdzie jada się najwięcej czekolady na osobę. Okazało się, że Irlandia jest na 2 miejscu, Polska, niestety, plasuje się – poza pierwszą dziesiątką. 20 krajów, w których czekolady jada się najwięcej:

1. Szwajcaria 11,9 kg
2. Irlandia 9,9 kg
3. Wielka Brytania 9,5 kg
4. Austria 8,8 kg
5. Belgia 8,3 kg
6. Niemcy 8,2 kg
7. Norwegia 8 kg
8. Dania 7,5 kg
9. Kanada 6,4 kg
10. Francja 6,3 kg
11. Polska 6,1 kg

Mój ulubiony cytat o czekoladzie:  „Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiadomo na co się trafi.”

The following two tabs change content below.
Mycarlow.blog.pl powstał w drugim miesiącu mojego pobytu w Irlandii, a dokładnie 18 marca 2014 roku. Jest moją pamiątką z pobytu oraz przewodnikiem po Hrabstwie Carlow. Na blogu możecie wspólnie ze mną poznawać Irlandię, opisuję życie, kulturę, kuchnię, tradycje, atrakcje turystyczne, święta i wydarzenia.

Jedno przemyślenie na temat “Chocolate Garden of Ireland”

  1. Przecież to istny raj na ziemi! Już wiem, co jest moim kolejnym MIEJSCEM GDZIE MUSZĘ POJECHAĆ. Kolejny punkt do listy! Pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>