Wellington Bridge

Wellington Bridge lub powszechnie nazywany Graiguecullen Bridge jest jednym z najstarszych i najniższych mostów na rzece Barrow.

Kamienny pięcio łukowy most został zbudowany w 1569 roku. W 1815 roku most został przebudowany i poszerzony oraz nazwany właśnie Wellington Bridge na cześć Irlandczyka, księcia Wellington`a, który w 1815 roku pokonał armię Napoleona w słynnej bitwie pod Waterloo.

Od wieków most ten stanowił ważne ogniwo handlowe dla Grand Canal Company i łodzi handlowych płynących w górę i w dół rzeki Barrow do 1960 roku. Istnieje wiele spekulacji dotyczących liczby mostów i harmonogramów ich budowy, zanim ten obecny został wybudowany w 1815 roku.

Tablica – herb na moście upamiętniająca jego przebudowę w 1815 roku.

Pięciołukowy most jest naprawdę bardzo niski.

Na moście znajduje się budynek z XIX wieku, który był zajmowany przez zakon Klarysek, obecnie maja one swój klasztor niedaleko w Graiguecullen.

Więcej zdjęć Wellington Bridge kliknij tutaj

The following two tabs change content below.
Mycarlow.blog.pl powstał w drugim miesiącu mojego pobytu w Irlandii, a dokładnie 18 marca 2014 roku. Jest moją pamiątką z pobytu oraz przewodnikiem po Hrabstwie Carlow. Na blogu możecie wspólnie ze mną poznawać Irlandię, opisuję życie, kulturę, kuchnię, tradycje, atrakcje turystyczne, święta i wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>