Nauka angielskiego – cz. 2

Niedawno oglądałam film „Larry Crowne – uśmiech losu”, który nastawił mnie pozytywnie do dalszej nauki angielskiego :)

Film zgodny z zasadą że nigdy nie jest za późno na zdobywanie wiedzy :) ale trzeba sobie jakoś ta naukę urozmaicić, np. oglądając właśnie filmy po angielsku – bez lektora, ale z napisami, słuchając piosenek – ostatnio znalazłam bardzo ciekawą stronę dla bardziej zaawansowanych w nauce angielskiego:
http://www.songlish.com.pl

Celem jest łączenie przyjemnego (np. słuchania muzyki) z pożytecznym (wchłanianiem słówek, zwrotów, a nawet gramatyki). Można to robić również czytając gazety, czy nawet grając w gry – można zmienić sobie język w grze na angielski (grając w moja ulubiona grę Farmeramę :D mogę nauczyć się nazw roślin, zwierząt itp.) Chciałabym też w przyszłości pisać mojego bloga po angielsku … może za rok.

Od początku mojego pobytu w Carlow mam kontakt z osobami nie znającymi w ogóle polskiego, mówiącymi tylko po angielsku. Mój znajomy jest polakiem, ale polak polaka angielskiego nie nauczy i nie chce uczyć :) Dziwnie to zabrzmi ale Ja unikam polaków, nie szukam tutaj znajomości z polakami, chciałabym się przestawić na angielski, a to jest jeden ze sposobów.

Świetnym urozmaiceniem jest też nauka poprzez zwiedzanie Carlow, wyznaczam sobie jakiś konkretny cel – co chciałabym zobaczyć, np. Katedra w Carlow – wyszukuje o niej jak najwięcej informacji, czytam, tłumaczę, sprawdzam jak tam dojść, jak zapytać o drogę, zdarza się również będąc na miejscu że zagaduję przechodniów :) a że ludzie tutaj są większości bardzo przyjaźni i sympatyczni – nieraz zdarzyło mi się z spędzić nawet ponad godzinę czasu na rozmowie z przypadkowo spotkana osobą :D

Niezawodnym sposobem nawiązania rozmowy jest spacerowanie z mapą w ręku, stojąc i rozglądając się z mapą w ręku ludzie sami podejdą i zapytąją czy w czymś pomóc, chętnie zaprowadzą w dane miejsce i coś o nim opowiedzą. W ten sposób np. poznałam historię stacji kolejowej w Carlow oraz zobaczyłam pewien klasztor. Ostatnio byłam w Biurze Informacji Turystycznej w Carlow i zaopatrzyłam się w kilka różnych map hrabstwa Carlow i samego miasta.

Na spacery te rekreacyjne i te turystyczne niezbędna jest mp3 z nagraniami słówek, zwrotów czy rozmówek, np. z kursem „Angielski Krok dalej”: jest to rozbudowany kurs dla osób znających podstawy języka angielskiego i chcących utrwalić poznane kiedyś słownictwo i gramatykę, albo kursy z serii „Angielski w samochodzie”, fajny jest tez kurs EDGARD – Angielski Phrasal Verbs – który uczy 200 czasowników frazowych (phrasal verbs). Wszystkie te kursy można pobrać z darmowego portalu
http://www.exsite.pl/

Samej trudno mi ocenić jakie zrobiłam postępy od momentu przyjazdu. Osoby z którymi rozmawiam mówią że dobrze mi idzie, że mój angielski jest bardzo dobry ( ja jak na razie uważam że mówią tak z grzeczności).

Staram się i praktycznie cały dzień poświęcam na naukę angielskiego, od wschodu do zachodu słońca :)

A tak wygląda zachód słońca nad Carlow :)

 

The following two tabs change content below.
Mycarlow.blog.pl powstał w drugim miesiącu mojego pobytu w Irlandii, a dokładnie 18 marca 2014 roku. Jest moją pamiątką z pobytu oraz przewodnikiem po Hrabstwie Carlow. Na blogu możecie wspólnie ze mną poznawać Irlandię, opisuję życie, kulturę, kuchnię, tradycje, atrakcje turystyczne, święta i wydarzenia.

3 przemyślenia na temat “Nauka angielskiego – cz. 2”

 1. ~Szesciolatek pisze:

  Natknalem sie na cos takiego:
  http://esol.britishcouncil.org/
  podcast, aplikacja, cwiczenia, moze i Tobie/Wam sie przyda
  Pozytywnosci :]

 2. ~Anglicy pisze:

  Piszesz „spacerowanie z mapą w ręku, stojąc i rozglądając się z mapą w ręku ludzie sami podejdą i zapytąją czy w czymś pomóc, chętnie zaprowadzą w dane miejsce i coś o nim opowiedzą” – widać, że to nie Polska – u nas nawet by się nikt nawet nie zainteresował.

  1. Gosia pisze:

   Tak, tutaj to normalne że nieznajomi ludzie pozdrawiają się na ulicy, uśmiechają do siebie :) bardzo chętnie pomogą, wytłumaczą, zaprowadzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>