Holy Family Church Askea Carlow

 

Wpis znajduję się na nowym adresie bloga:


http://mycarlow.pl/holy-family-church-askea-carlow/

The following two tabs change content below.
Mycarlow.blog.pl powstał w drugim miesiącu mojego pobytu w Irlandii, a dokładnie 18 marca 2014 roku. Jest moją pamiątką z pobytu oraz przewodnikiem po Hrabstwie Carlow. Na blogu możecie wspólnie ze mną poznawać Irlandię, opisuję życie, kulturę, kuchnię, tradycje, atrakcje turystyczne, święta i wydarzenia.

3 przemyślenia na temat “Holy Family Church Askea Carlow”

 1. ~Janusz pisze:

  Zdięcia są bardzo fajne tylko nie podoba mi się ten ołtarz.Tak na prawdę to przypomina mi sale rozpraw w sądzie. Ale co kraj to obyczaj.

  1. Myself pisze:

   Cały układ siedzeń i ołtarza został tak specjalnie zaprojektowany. Uzyskany efekt jest taki że Chrzcielnica i obszary tabernakulum równoważą się po obu stronach strefy ołtarzowej. W ten sposób wizualnie świetnie wyeksponowane jest podanie do dwóch sakramentów (chrztu i Eucharystii), czyli najważniejszych sakramentów w Kościele Świętej Rodziny.

 2. ~elma pisze:

  Zastanawiałam się – gdzie jest ołtarz?, czy to ta kamienna bryła na środku?
  Mnie to wnętrze przypomina salę konferencyjną polskiego Par-lamentu, tylko ekranu projekcyjnego brakuje.
  U nas też współczesne Koscioły podobnie wyglądają, czasem nawet z zewnątrz trudno poznać, że to
  Świątynia, ale zawsze ołtarz jest przy centralnej ścianie na wprost wejścia, a tu – pustka.
  Czy takie wnętrza sprzyjają modlitwie i zadumie?, jak dla mnie – nie, współczesne Kościoły zwiedzam, podobnie jak te pełne przepychu, barokowe, gotyckie, ale wolę drewniane wiejskie Kościółki, skromne, za to majace atmosferę tradycyjnej świątyni. Może znajdziesz taki w okolicy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>